Ettevõtliku Kooli edulugude konkursi parimad on selgunud

17. nov. 2022 MTÜ Maakondlikud Arenduskeskused - Kommenteeri artiklit

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ komisjon valis 168-st eduloost välja 12 nominenti neljas kategoorias. Kokku esitati edulugude konkursile „Õppimine on põnev!“ 168 edulugu kolmeteistkümnest maakonnast. Kõige suurem hulk edulugusid esitati Lääne- Virumaalt ja Ida-Virumaalt, mõlemast maakonnast 33. Maakondlik žürii tegi omad valikud teatavaks augusti lõpuks. Riiklikule žüriile esitati hindamiseks kokku 52 edulugu. Kõige populaarsemad kategooriad olid parim koostöötegu ja parim haridustegu, mõlemad 19 edulooga.

Programmijuhi Piret Torm-Mirontšiku sõnul oli sellel aastal palju ägedaid ja inspireerivaid edulugusid, mille vahel oli raske valikuid teha. Koolides ja lasteaedades toimuvad väga ettevõtlikud ja elulised tegevused, mida oleks patt mitte teistega jagada. Tuleb tunnistada, et edulugude tase on aasta-aastalt aina kõrgem, ideed ja tegevused on tõesti väga üllatavad ning mitmekülgsed. Kasvatatakse munadest tibusid, vastsetest liblikaid,  planeeritakse noortekeskusi merekonteinerisse, rajatakse aianurkasid ja terrasse, tegeletakse teatri või vaimse tervisega. Üks tähelepanek, mis hindajatele silma hakkas on kindlasti noorte roll praktiliste tegevuste kavandamisel. Paneme südamele, et noortele võiks anda rohkem vastutust!

Laureaadid selguvad hariduskonverentsil „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!“ 26. jaanuaril 2023. aastal veebi vahendusel. Siis on võimalik näha juba ka edulugudest valminud tutvustavaid videoid.

Nominentide valimine toimus kahes osas: esmalt viiakse läbi hindamine maakonna tasemel ja igast maakonnast esitatakse üle riigi hindamisele kolm parimat lugu, mida hakkasid seejärel hindama haridusvaldkonna eksperdid üle Eesti.

Hariduskonverentsil „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!“ kuulutatakse välja laureaadid järgmistes kategooriates:

parimad praktikad TULEM-i rakendamisel,

parim koostöötegu,

ettevõtlik haridustegu ja

noorte algatus.

Kategooriate nominendid 2022

Kategooria: parimad praktikad TULEM-i rakendamisel

Lõiminguprojekt: teatrifestival (Väätsa Põhikool)

Projekt „Mustrid meie ümber“ (Rakvere Rohuaia lasteaed)

Meie muudame oma kodukoha kaunimaks (Roosna-Alliku Põhikool)

Kategooria: parim koostöötegu

Nina sisse ja käed külge! (Viljandi Gümnaasium)

Munast tibud/kana (Tartu Hansa Kool)

Albu kogukonna „Sajandi muusikal“ (Albu Põhikool)

Kategooria: ettevõtlik haridustegu

Loomekas loomeruumi loomine (Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium)

Jõhvi Gümnaasiumi katuseterrassi projekt

Ettevõtlike IT-huviliste õpilaste eesmärgipärane rakendamine kooliellu ehk IT-õpilased (Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinn)

Kategooria: noorte algatus

Võrumaa noorte seiklusmatk (Haanja Kool)

Kiri presidendile (Kohtla-Järve Slaavi Põhikool)

Lastevanemad häkkisid noorte sisemaailma (Kalmetu Põhikool)

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!“ korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha.

Haridusprogramm Ettevõtlik Kool toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu. Ettevõtliku kooli põhimõtete järgi töötab 200 kooli ja lasteaeda üle Eesti, kokku üle 39 000 õpilase.

Tegevusi viiakse ellu Euroopa Sotsiaalfondi toel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!