Kuressaare Ametikool sai kingiks turvarakmed 

11. nov. 2022 Annika Poldre - Kommenteeri artiklit
Enersense AS-i kingitus Kuressaare Ametikoolile, uue ameti praktilisteks töödeks vajalikud rakmed on üle antud ja noormeestele selga passitatud. Pildil on Enersense AS-i Lääne piirkonna juht Madis Hunt ja tugiteenuste üksuste juht Kadri Kiisel, õpilased-mannekeenid ning paremal Kuressaare Ametikooli direktor Neeme Rand. Foto: Kuressaare AK 

Balti- ja Põhjamaades tegutsev rahvusvaheline energeetikakontsern Enersense AS kinkis Kuressaare Ametikoolile planeeritava tuulegeneraatori tehniku eriala õpetamiseks kaheksa komplekti turvarakmeid.

„Tuulegeneraatori tehniku õppekavas on turvalisus väga oluline. Teeme kõiki õppekavaarendusi ettevõtete jaoks ja nendega koostöös. Seetõttu on kingitus tähtis nii sisuliselt kui ka koostöö sümbolina,“ sõnas ametikooli direktor Neeme Rand.

Enersense AS-i tugiteenuste juhi Kadri Kiiseli sõnul on sellel erialal tulevikuväljavaated väga head ning töö otsa ei saa. Uusi tuuleparke on Kiiseli hinnangul planeeritud Eestisse nii palju, et neid saab ehitada mitu põlvkonda. 

Kuressaare Ametikool teeb koos ettevõtetega ettevalmistusi, et avada tuulegeneraatori tehniku eriala 2024. aastal. Direktori sõnul on uudised eriala avamise plaanidest tekitanud juba elevust nii õppida soovijate kui ka ettevõtete seas. Kuressaares selgitatakse välja ka avamere tuuleparkide hooldustehnikute koolitusvajadus. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!