Nädala lõpuni saab esitada kandidaate parimate ettevõtlus- ja karjääriõppesse panustajate tunnustamiseks

28. nov. 2022 Harno - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja noorteamet kutsub üles tunnustama silmapaistvaid ettevõtlus- ja karjääriõppe edendajaid ning mentoreid, ettevõtlikke õppureid ning õpetajaid. Kandidaate parimate tunnustamiseks saab esitada viies kategoorias kuni 4. detsembrini.

Haridus- ja noorteameti programmi „Edu ja tegu“ juhi Katrin Kivisilla sõnul on tunnustamise eesmärk tõsta esile tublisid inimesi, kes panustavad ettevõtlus- ja karjääriõppesse oma põhitöös või muude kohustuste kõrvalt. „Märkame ja tunnustame neid ettevõtteid, asutusi, spetsialiste, eksperte, kes leiavad põhitöö kõrvalt aega, et hea koostööpartnerina oma teadmiste ja kogemustega õpet rikastada,“ julgustab Kivisild.

„Tunnustame õpetajaid ja haridusasutusi, kes on otsinud parimaid lahendusi, kuidas ettevõtlus- ja karjääriõpet mõjusalt ja süsteemselt rakendada ning seeläbi annavad noortele oskused ja teadmised enda elu juhtimiseks. Kiitust väärivad ka ettevõtlikud noored, kes on õppe raames mõne idee ellu viinud ja leiavad aega ka teiste julgustamiseks ning inspireerimiseks.“

Haridus- ja teadusministeeriumi algatatud ning haridus- ja noorteameti juhitud programmi raames tunnustatakse ettevõtlus- ja karjääriõppesse panustavaid ning seda edendavaid inimesi ja meeskondi kuuendat korda.

Parimaid saab esitada viies kategoorias.

  • Tiitliga aasta ettevõtlik õppur tunnustatakse õppijat, õpilas- ja/või üliõpilasfirmat ja/või ettevõtlus- või karjääriõppes moodustatud meeskonda, kes on õppetöös saavutanud silmapaistvaid tulemusi ja inspireerinud ka teisi.
  • Tiitliga aasta ettevõtlus- ja karjääriõppe edendaja tunnustatakse gruppi, meeskonda, organisatsiooni või ettevõtet, kes on märkimisväärselt panustanud ettevõtlus- ja karjääriõppe arendamisse ning kelle tegevused väärivad esiletõstmist ja tunnustamist.
  • Tiitliga aasta ettevõtlik õpetaja tunnustatakse ettevõtluse, karjääri või muu aine õpetajat või õppejõudu, kes on silmapaistvalt toetanud õppurite ettevõtlus- ja karjäärialast arengut ning rakendanud või juurutanud meetodeid ja praktikaid, mis innustavad ja inspireerivad teisi.
  • Tiitliga aasta ettevõtlus- ja karjääriõppe mentor tunnustatakse ettevõtjat, ettevõtlikku töötajat, oma ala eksperti, kes on silmapaistvalt toetanud õppurite ettevõtlus- ja karjäärialast arengut.
  • Tiitliga „Edu ja tegu“ programmi aasta tegija tunnustatakse inimest, kes on silmapaistvalt panustanud ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi tegevustesse ning arendamisse.

Laureaadid valib programmi esindajatest ja eelmise aasta parimatest koosnev komisjon ning võitjad kuulutatakse välja 25. jaanuaril toimuval ettevõtlikkuse, ettevõtlus- ja karjääriõppe hariduskonverentsil „Teadlikult tulevikku!“.

Kandidaate saab esitada ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi „Edu ja tegu“ kodulehel.

Ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi „Edu ja tegu“ tegevusi toetab Euroopa Sotsiaalfond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!