Õpilaste vikiartikli välkvõistlus ootab osalejaid

4. nov. 2022 Pille Priks MTÜ Wikimedia Eesti hariduskoostöö projektijuht - Kommenteeri artiklit
Händkakk. Foto: Ireen Trummer, CC BY-SA 4.0 2

Laupäeval, 12. novembril kell 12 saab alguse õpilaste Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistlus, mille käigus peavad võistkonnad 24 tunni jooksul koostama loosi teel saadud teemal vikiartikli. Osalema on oodatud 8.–9. klassi ja gümnaasiumiastme õpilased. 

Artiklivõistlus toimub loodus- ja täppisteaduste valdkonnas, artikli teemadeks on Eesti linnud. Teemad loositakse välja 24-tunnise välkvõistluse alguses.

Välkvõistlusel osalemiseks tuleb moodustada kolme- kuni neljaliikmeline võistkond, mille liikmetest vähemalt üks võib olla täiskasvanu (õpetaja, juhendaja) ja ülejäänud peavad olema õpilased (8.–12. klass). Võistkonnad peavad ennast registreerima hiljemalt 10. novembriks registreerimislingi kaudu.

Eelmisel aastal toimus samalaadne võistlus, milles osalesid koos nii põhikoolide, gümnaasiumide kui ka ülikoolide võistkonnad. Sellel aastal on põhikooli- ja gümnaasiumiastmele eraldi võistlus. Selline lahendus on õiglasem, sest kooliõpilastel on üliõpilastega raske konkureerida. Siiski ei tasu nooremaid osalejaid alahinnata, sest eelmisel aastal sai üldarvestuses kolmanda koha Pühajärve Põhikooli 8. ja 9. klassi võistkond.

Võitjate väljakuulutamine Vikipeedia 24 tunni artiklivõistlusel 2019. aasta sügisel Tartus. Foto: Ivo Kruusamägi, CC BY-SA 4

Artiklikonkurss viiakse läbi eesmärgiga edendada eesti teaduskeelt ja toetada eestikeelse Vikipeedia arengut loodus- ja täppisteaduste valdkonnas, mis on Vikipeedias väga lai (LTT-valdkonna teema artiklid moodustavad 12% kõigist artiklitest). Auhinnafondi rahastab Eesti Teadushuvihariduse Liit. Auhinnafond on kokku 1000 eurot. 

Eelmisel võistlusel osalejad tõid välja, et võistlus oli arendav ja huvitav ning kogu nädalavahetus oli väga praktiliselt sisustatud. Lisaks andis see hea ajaplaneerimise ja meeskonnatöö kogemuse ja muidugi laienes oluliselt ka silmaring.

Julgustame kõiki võistlusel osalema. Teema „Eesti linnud“ ei ole küll midagi keerulist, kuid soovitame siiski võistluseks veidi valmistuda. Näiteks tasub endale selgeks teha, kuidas Vikipeedia lehte vormistada, meil on selleks palju juhendmaterjali. Samuti võiks varuda kirjandust ja allikaid, kus lindude kohta materjali leidub, sest kõigile andmetele ja faktidele tuleb lisada viited. Sellega hoiate aega kokku. Aga üks on kindel – aega jääb alati puudu!

Meediapädevuse õpetamist toetav artiklivõistlus on seotud Eesti kõrg- ja üldhariduskoolide tegevusega Vikipeedias ning sellel aastal korraldab seda MTÜ Wikimedia Eesti Teadushuvihariduse Liidu projekti toel. 

Info ja registreerimine: https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:%C3%95pilaste_24_h_artikliv%C3%B5istlus

Kontakt: Pille Priks pille@wikimedia.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!