Õpetajate Leht 23. detsembril

21. dets. 2022 - Kommenteeri artiklit

Müüridest

„Võib-olla ongi käimas aeg, kus üks käsi rebib ja teine õmbleb, üks silm nutab ja teine naerab.“ Aasta viimases lehes mõtiskleb Doris Kareva.

Millise lõigu kirjutaksite aasta 2022 kohta ajalooraamatusse?

Mööduv aasta haridusinimeste silme läbi.

Unistaja pilguga Eesti koolist ja tema komberuumist

Oskust olla kaastundlik inimene on vaja igal tehnoloogilisel tasemel. See on ka meie ainus igavene konkurentsieelis mistahes tehisintellekti ees, kirjutab president Kersti Kaljulaid.

Ime on alati võimalik

Kuigi kõigis õppeainetes on oma kasvatuslik moment, siis ometi humanitaarainete õpetamises (kirjanduses, ajaloos, kodanikuõpetuses) on kasvatus esiplaanil, leiab kirjandusteadlane, kirjanik ja õppejõud Rein Veidemann.

Ajalooõpe peaks olema ambitsioonikas

Minister Tõnis Lukas oli taas koolmeistri rollis, ta andis ajalootunni Tallinna Reaalkooli 11. klassile. Õpilaste muljeid sellest vahendas Nora Parik. Ajalooõpetaja Madis Somelar selgitab aga, miks peaks ajalooõpe olema meie koolides praegusest ambitsioonikam.

Teekond tagasi iseenda juurde

Kahe ja poole aasta eest üliraske trauma üle elanud Tartu Variku Kooli muusikaõpetaja Karmen Orissaar on sügisest taas täiskoormusega rivis. Lapsed vaja ju laulukaare alla viia ja laulud selgeks õpetada! Orissaarel endal on tulnud veelgi rohkem õppida − uuesti käima, riietuma, kirjutama, klaverit mängima. Päevad algavad senini taastusravispetsialistide käe all, et keha üha paremini kuuletuks.

Muusikaõpetaja Anu Lõhmus: „Olen lasteaias muusikaõpetajana õnnelik“

„Mulle meeldib, kui igas muusikategevuses on laste jaoks midagi uut ning ka pidu pakub lastele üllatusi. Tavaliselt me kogu peokava algusest lõpuni läbi ei mängi, sest laste spontaansed tunded ja reaktsioonid toimuvale ongi peo ühed ilusamad hetked,“ ütleb Anu Lõhmus, kellega räägime tema tööst.

Austraalia, suurte kontrastide maa

Tartu Ülikooli haridusteadlased Äli Leijen, Katrin Saks ja Margus Pedaste külastasid äsja Austraalias Melbourne’is koole, õpetamise ja koolijuhtimise instituuti, ülikoolide teadusrühmi ning osalesid Austraalia suurimal haridusteadlaste konverentsil Adelaide’is. Mis oli seal õppimisväärset ja mida tasub vältida?

Mängud ja laulud toovad tundidesse tugevamaid emotsioone

Rahatarkuse tõdede paremaks omandamiseks ja ettevõtliku hoiaku arendamiseks on valminud lustakad õppevahendid: laulud ja mäng „Ettevõtlusseiklus“. Üheksa laulu muusika on loonud ja lood laulis sisse Laikrete perebänd, laulusõnade autor on haridus- ja noorteameti „Edu ja tegu“ programmi alushariduse õppematerjalide looja Erika Veide, kes räägib laulude sünnist.

Saksamaa koolielu seisab suurte väljakutsete ees

PISA testide tulemused olid Saksamaa hariduselule esimene äratuskell, et midagi tuleb muuta. Haridussüsteemi hakati parandama, kuid ind rauges. Tagasilöögi õpitulemustele andis koroonaaeg ning hiljuti avaldatud hariduse kvaliteedi uuringud tõid välja mitmeid probleeme.

Kuidas valmis lepatriinukate muinasjutuline jõulumaa?

Jõulukuu on laste jaoks oodatud ja lustlik aeg, mil lasteaias kaunistatakse rühmaruumid, aknad ja õu ning hakkavad käima päkapikud. Põlva Lepatriinu lasteaia lastel on sel aastal ka päris oma jõulumaa.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!