Riesenkampffide toetusprogrammiga Nukuteatrimuuseumisse

27. jaan. 2023 Gerli Mägi Nukuteatrimuuseumi kuraator - Kommenteeri artiklit
Riesenkampffi programm toetab ka butafooriatöötuba, kus õpitakse tundma mitmesuguseid materjale ja tehnikaid butafooria valmistamiseks ning tehakse butafoorne pulgakook. Foto: Gerli Mägi

Juba kuuendat aastat on Tallinna vanalinnas asuva Nukuteatrimuuseumi ekskursioone, töötubasid ja mänge võimalik külastada perekond Riesenkampffide toetusprogrammi abil. Toetusprogramm katab kooli- või lasteaiagrupi haridusprogrammis osalemise tasud ning toetust saab taotleda ka mitmes haridusprogrammis osalemiseks ühel külastuskorral. Nii on kaugemalt tulijatel võimalus veeta pikem tegevust täis päev Tallinnas.

Perekond Riesekampffid

Riesenkampffid on Nukuteatrimuuseumi iga-aastased särasilmsed külalised. Riesenkampffide perekond on üks baltisaksa perekondadest, kelle esivanemad tulid Baltimaadesse 16. sajandil ja elasid siin kuni 1939. aastani, ligi 400 aastat. Perekond ei ole unustanud oma Baltimaade juuri ning eriti Eestit, kust nende esivanemad peamiselt pärinevad. Nad on loonud Berliinis asuva mittetulundusühingu Riesenkampff Stiftung, mille eesmärk on toetada lastega seotud tegevusi Balti riikides, pöörates erilist tähelepanu Eestile.

Riesenkampffid hoolivad endiste baltisakslastena Eestimaast ning Eesti lastest ja noortest. Seepärast soovivad nad pakkuda Nukuteatrimuuseumi haridusprogrammi külastamise võimalust neile õpilastele, kes muidu Nukuteatrimuuseumisse ei satu.

Nukuteatrimuuseumi haridusprogramm

Nukuteatrimuuseumi haridusprogrammi kuulub lai valik teatriteemalisi ekskursioone ja töötubasid igale vanuseastmele. Kõige populaarsemal, nukuliike tutvustaval ekskursioonil proovitakse, kuidas panna liikuma lauanukk, varrasnukk, käpiknukk ja marionettnukk. Nukuvalmistamise töötoas valmib igal osalejal päris oma teatrinukk, mis saab pärast valmimist esimest korda teatrilavale astuda. Lisaks on võimalik lavataguse maailmaga lähemalt tutvuda näiteks butafooria töötoas, maketitöötoas või kostüümitöötoas. Seiklushimulistele lastele on harivad muuseumimängud, mille käigus avastatakse kogu muuseumit ning lahendatakse mõistatusi. Muuseumi haridusprogrammist saab lähemalt lugeda www.eestinoorsooteater.ee/muuseum.

Toetusprogrammis osalemise tingimused

Toetusprogrammis saavad osaleda väljaspool Tallinna asuvate vähemate võimalustega koolide ja lasteaedade grupid. Rühma võimalik suurus on kuni 25 last ning 2–3 täiskasvanud saatjat. Toetusprogrammis osalemiseks tuleb saata vabas vormis taotlus e-aadressil muuseum@eestinoorsooteater.ee. Taotlusvormis palume välja tuua toetusprogrammis osalemise põhjus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!