Uus õppekava

20. jaan. 2023 Raivo Juurak toimetaja - Kommenteeri artiklit

Lühikokkuvõte videointervjuust, kus Mustamäe riigigümnaasiumi meeskond selgitab, kuidas edenevad ettevalmistused kooli avamiseks ja missugune on nende uuest riiklikust õppekavast lähtuv kooliõppekava.

Kunstiainete juhtõpetaja Sirje Vasmann-Perend toonitab, et neil on lõimitud õppekava, kus näiteks eesti keele, ühiskonnaõpetuse, kirjanduse, kunsti-, muusika- ja ajalooõpetajad töötavad sünkroonis, nii et õpilasel on ainult üks Prantsuse revolutsioon, mitte igas õppeaines oma revolutsioon. Ta selgitab ka, mida kujutab endast nende teadmiste teooria kursus. 

Sarnaselt eelnevalt kirjeldatud „ajajoone“ ainetega loovad seostatud õpet ka loodusainete juhtõpetajad. Eesmärgiks on loogiline kujunemise lugu ja aluseks korduvad ning läbivad õpitulemused nimetatud valdkonnas. 

Õppejuht Karmen Kisel rõhutab, et riigigümnaasiumi õppekavas pakutakse väga palju valikaineid, mida saab võtta Tallinna kõrg- ja kutsekoolidest. Õpetajad hakkavad neil tegema palju koostööd, kuni selleni välja, et poole tunni pealt võib tulla teine õpetaja ja tunni teemat uuest aspektist jätkata. Mustamäe riigigümnaasiumi õppekava valmib koostöös Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasiumiga.  

Heaolu valdkonna juhtõpetaja Piret Klooren toonitab, et kehalises kasvatuses tuleb üle kitse hüppamise asemele liikumine, millele lisanduvad toitumisõpetus, inimeseõpetus, karjääriõpe jms. Eesmärk on tagada õpilastele nii füüsiline kui ka vaimne heaolu.

Direktor Raino Liblik märgib, et õpilaste vastuvõtt korraldatakse koostöös Harjumaa ja Tallinna riigigümnaasiumidega. Iga õpilaskandidaat paneb kirja, missugune kuuest gümnaasiumist on tema esimene, teine ja kolmas valik. Konkurents võib tulla suur, sest põhikooli lõpetab tänavu palju õpilasi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!