ANDY WARHOL – geenius või narr?

2. veebr. 2023 Karin Saar Fotografiska - Kommenteeri artiklit

Mõistmaks popikoon Andy Warholi saladuslikku fenomeni ning tutvumaks tema elu ja loominguga, on Fotografiska Tallinnas näitusele „Photo Factory“ loodud põnevad lisamaterjalid õpilastele.

Tööleht tutvustab kunstniku rolli kunstiajaloos ja tema jätkuvat mõju nii tänapäeva kunstiskeenel kui ka laiemalt kogu ühiskonnas.

Maja giidid leiavad eri vanuses kunstihuvilistele sobiva viisi ja vaatenurga, kuidas avada maailmakuulsate fotograafide lugusid ning nende töid.

Valikus on mitmesuguseid tuure, mõeldud on kõikidele kooliastmetele ning lasteaialastele. Näiteks autoportree joonistamisega fototuuri sihtrühm on lasteaiad ja algklassid.

Lapsed saavad teada, mida tähendab autoportree, miks paljud kunstnikud kujutavad oma teostel iseennast, kuidas nad seda teevad ja mida ennast joonistades tähele panna. Lapsed saavad joonistada endast portree. Vajalikud vahendid on kohapeal olemas.

Andy Warholi näitust saab Fotografiskas näha veebruari lõpuni.

Fotografiskas toimub palju 

Aastas tuuakse vaatajateni umbes kümme näitust ning korraga saab näha kolme-nelja näitust.

Suvel nelja-aastaseks saava fotomuuseumi lühikese, kuid väga tegusa aja jooksul on maja näitusesaalide seintel eksponeeritud mitmete maailmakuulsate fotograafide töid. Fotografiska soov on näidata külastajatele elu mitmekesisust ning kutsuda inimesi vaatama ka nurga taha.

Olgu selleks siis vastavatud Andres Serrano skandaalsed tööd, mis panevad meid mõtlema sallivusele, Jimmy Nelsoni austusavaldus inimkonnale, mis viib vaataja erakordsele rännakule maailma kaugeimatesse paikadesse, või Sarah Mooni ainulaadsed muinasjutulikud fotod.

Fotokunst inspireerib nii lapsi kui ka täiskasvanuid. Olete oodatud näitustest osa saama!

  • Giidiga tuur kestab kuni tund.  
  • Sobiv grupp kuni 25 osalejat.
  • Hind õpilasgruppidele 45 eurot (L–P 55 eurot), lisaks pilet õpilastele 3 eurot. 
  • Näitustega saab tutvuda Fotografiska kodulehel. Broneerida saab fototuur.tallinn@fotografiska.com.
  • Balti jaamast 10 minuti kaugusel. Mugav tulla trammi või rongiga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!