Endla pakub teatrirõõmu 

3. veebr. 2023 Endla Teater - Kommenteeri artiklit
Lastele ja lapsemeelsetele sobib vaatamiseks muusikaline lastelavastus „Tipp ja Täpp“.  Foto: Sander Rebane

Teatrisõbraks ei sünnita, vaid kujunetakse ja õpitakse. Esimesed teatrikogemused jäävad meelde, tekitavad uudishimu ning tahtmist uuesti ja uuesti seda imelist maailma näha, tunnetada ja kogeda.

Esimeseks kohtumiseks teatriga pakume väikestele vaatajatele etendust „Üks rohutirts läks kõndima“ (lavastaja Kaili Viidas). See lugu on inspireeritud Ernst Enno lasteluulest ja viib lapsed helide maailmaga tutvust tegema. Lavastuses mängivad Karin Tammaru ja Sander Rebane. Sobib 2–7-aastastele.

Lapsi ja lapsemeelseid rõõmustame loovat mõtlemist ja mängulist meelt ärgitava, Uno Leiese lugudel põhineva muusikalise lastelavastusega „Tipp ja Täpp“. Jätkuvalt ootab oma tegemistele kaasa elama seikluslik „Härra Huu“

Üle 14-aastased noored on oodatud vaatama nii juba repertuaaris olevaid kui ka värskelt lavale jõudnud mõtlemist ja silmaringi avardavaid elulisi lavastusi. 

Aasta esimene uuslavastus on jaanuaris Küünis esietendunud „Dip“, mille autor ja lavastaja on Toomas Saarepera. Tema sõnul peaks lavastus olema nagu lahendamata ristsõna, mille vaataja peab ise ära lahendama. „Loome laval situatsiooni ja meeleolu, millest saavad tekkida küsimused. Lavastuse tekst on loodud nii, et see võimaldab mõelda erinevalt ning vaatajad saavad enda peas loo ise välja mõelda.“

Ajalooline komöödia „Pidusöök“ (Kinoteater) on segu ajaloost, filosoofiast, maailma tajumisest ja tunnetamisest ning inimeseks olemisest.

Dokumentaalfantastika „Issanda loomaaed“ (lavastaja Laura Jaanhold) pakub võimalust piiluda religioossete inimeste maailma telgitagustesse. Kes need inimesed on ja kuidas nad on oma usuni jõudnud, millist elu nad elavad, missugusena näevad oma kohta ühiskonnas ja mil moel tajuvad suhtumist endasse? Neid vaadeldes loodame õppida midagi ka enda kohta. 

Komöödia „Kolm õde“ (lavastaja Ingomar Vihmar) on Anton Tšehhovi maailmakuulus näidend, mis Endla Küünis on laval uudses võtmes ning pakub huvitavat lähenemist maailmaklassikale. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!