Hetkel ainult üks arvamus teemale “Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase tervitus Eesti Vabariigi 105. aastapäeva puhul”

 1. ja lõppemas on eesti keel ütleb:

  Uus aeg – nüüd võib % mõistusest olla hinnetelehel, võib olla ongi nii õige ?
  Grammatika lubab nüüd kõike – hakkame kirjutama NsvL aegselt Tallin ja kui hääldad Talin , kirjutad Talin
  Playboy – nüüd on lubatud- bleipoi ja gala asemel gaala ja kui mõni arvab , olgu – kaala.
  Kui siiani tulevad haritud põhikoolist ja gümnaasiumist, oskuseta vahet teha p ja b , lisandub nüüd ÕS uuel moel- kõik on lubatud suupäraselt.
  Juba varem on käibele läinud -Tallinna, ometi oli õige nt. Tallinn-Tartu maantee ja Tallinna tänav.
  Suupäraselt kirjutada nt. pedakad, pole eriti soliidne?
  Kõik jama korraldajad ei mõista, et arvutikeeles peavad olema ka hiljem vasted tõlgitavad, mugavust(lollust) ei saa tõlkida ja kuidas teistele keelt õpetada?
  Arenenud riikidel on siiski kirjakeel ja suuline kasutus erinev. Meil soovitakse vastupidist.
  Riik tahab olla 105 ja murrakud on segi löödud, nüüd lisame soustimise ja tekib küsimus: misasi on edaspidi Soome-Ugri? kas Vene-juuri?
  Ansambli nimeks saab nüüd – pläkkvelvet, hõissaa!

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!