Kultuurisündmused kinoekraanil üle Eesti 

3. veebr. 2023 Leitti Mändmets Apollo Baltikumi turundus- ja müügijuht - Kommenteeri artiklit
19. märtsil kell 17 „Sevilla habemeajaja“ Apollo kino Lõunakeskuses, Solarises, Pärnus ja Astris. 

Paljud maailmatasemel ooperiteatrid, sh Londoni Kuninglik Ooperiteater ja Metropolitan Opera on mõelnud sellele, kuidas jõuda oma loominguga suurema hulga inimesteni, ning lahendanud selle tänapäeva tehniliste lahenduste arengut arvestades igati väärilisel moel. Kinoekraanidele loodud ooperi- ja balletietenduste kultuuriprogramm on loodud eesmärgiga võimaldada publikul kogeda nende lavastuste võlu, kus iganes nad ka poleks.

Londoni Kuningliku Ooperiteatri 2022/2023. hooaja linastusi kantakse üle juba 35 riigis. Praeguseks on see lahutamatu osa nende etenduste kavast, et laiendada selle imelise kultuurivormi vaatajaskonda nii oma riigis kui ka rahvusvaheliselt. 

Kinoekraan ja kõrgkultuur – kas need sobivad kokku? 

Seda on nimetatud ka ooperiteatrite revolutsiooniks. Tänapäeva maailm muutub ja muutustega on hea kaasa minna, sest need võivad pakkuda üllatusi. 

1. aprillil kell 19.30 „Falstaff“ Apollo kino Coca-Cola Plazas.

Kinosid on üldjuhul nähtud ikka vaid filmide vaatamise kohana, kuid järjest enam muutuvad need meelelahutuskeskusteks. Kinod oma võimsa heli- ja pilditehnikaga on konverentsikeskused, pidude pidamise kohad, sõprade kohtumispaigad ja miks mitte ka söögikohad oma staaritoolide ja kinorestoranidega. Hea meel on tõdeda, et paljudes kogukonnakeskustes on kino võtnud ka kultuurikeskuse rolli, millele eri maitsetele orienteeritud kultuuriprogramm, sh kontserdid ja teatrietendused, veelgi kaasa aitavad. 

Vaatajad tahavad tunda end ekraani ees ooperi- ja balletinautimise hetkes, olla emotsioonile võimalikult lähedal. Selles kinosaali võlu seisnebki – see võimaldab tunda, et oleme kogu selle kunsti sees. 

Tuhanded ja lausa miljonid inimesed, kellel muidu ei oleks võimalik ooperisse, teatrisse või uhkete maailmatasemel balletilavastuste lummust nautima minna – sest need on liiga kaugel või kallid –, saavad seda nüüd teha suhteliselt lihtsalt ja taskukohaselt. Seda kõike helis või visuaalses kvaliteedis järeleandmisi tegemata. Etendusel kohalolekutunnet püütakse tekitada võimalikult tõetruult: kinosaalis istudes on selgelt kuulda ooperimaja ümbritsevat müra. Kõik on hiilgavalt lavastatud, lisaboonusena saab näha esinejaid lähedalt, nt tantsija näost tilkuvat higi või laulja punaseid põski. Detailid, millest jääd isegi ooperimaja peenematel istmetel ilma.

Londoni Kuninglik Ooperiteater ja Metropolitan Opera kinoekraanidel!

Londoni Kuninglik Ooperimaja kuulutas eelmise aasta alguses välja kõigi aegade suurima kinohooaja. Hooajal 2022/2023 kantakse üle 13 kuningliku balleti ja kuningliku ooperi lavastust rohkem kui 1300 kinosaalis üle maailma, tuues elava esituse publikuni Ühendkuningriigist Uus-Meremaani välja.

Lisaks Londoni Kuningliku Ooperi etendustele on Apollo Kino Coca-Cola Plazas jätkuvalt võimalik nautida ka mitmete auhindadega pärjatud Metropolitan Opera HD live’i uue, 2022/2023. hooaja etendusi. 

Kogu hooaja kultuuriprogrammiga saab tutvuda ja leida endale sobiva Apollo Kino kodulehel www.apollokino.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!