Miksteater alustas aastat koguperelavastusega „Marakratt ja kesköine raamatukogu“

3. veebr. 2023 Miksteater - Kommenteeri artiklit
Marakratt (Mathias Ausmeel) ja raamatutegelased kesköises raamatukogus. Fotod: Kristel Vask

Loo tegevus toimub raamatukogus, kuhu jääb pooljuhuslikult ööseks üks marakratt. Poisil hakkab igav ja ta korraldab raamatutega korraliku segaduse. Selle tulemusena ilmuvad välja tegelased, kes on justkui tavalised inimesed oma vigade ja voorustega, ent sarnanevad hämmastaval moel tuntud raamatutegelastega. Nagu selgub, pole mitte miski nii, kui näib. 

Näidendi on kirjutanud auhinnatud luulekogu „Lihtsate asjade tähtsus“ autor Lauri Räpp ning lavastanud Kristo Toots. Lava- ja kostüümikunstnik on Maarja Meeru (Vanemuine), helikujunduse on loonud Ardo Ran Varres ning valguskujunduse Martin Meelandi. 

Laval astuvad üles Anne-Mai Tevahi, Kaia Skoblov, Ken Rüütel (Vanemuine) ja Mathias Ausmeel. Etenduses kõlavad laulud esitab Mari Kalkun. 

Peagi valmib Lauri Räpi, Miksteatri ja Eesti Kontserdi koostöös ka muusikalavastus „Tiivakandjad“, mis räägib internetimaailmas peituvatest ohtudest. Sellest, kui lihtne on virtuaalmaailmast sõltuvusse jääda, mil moel see inimesi muudab ja millised on valvsuse kaotamise tagajärjed. 

Lavastused „Marakratt ja kesköine raamatukogu“ ning „Tiivakandjad“ sobivad vaadata alates 5. eluaastast.

Miksteatri lavastus „Usu või ära usu“ esietendus eelmise aasta oktoobris Teatri- ja Muusikamuuseumi tornisaalis. Lavastus sobib vaatamiseks alates 7. eluaastast, 1.–6. klassidele. Ühes fotosalongis satuvad fotograaf ja klient vanu fotosid uurides juhuslikult saladuse jälile. Kliendi fotolt on tema vanaema kõrvalt keegi välja lõigatud. Kes see võis olla? Kas vanaisa, keda tal kunagi pole olnud? Miks ta endiselt oma vanaisast midagi ei tea? Koos pilte elustades asutakse lahendama üht aastatetagust mõistatust, mille lahendus on väga üllatav. 

Miksteater jätkab kevadsemestril ka näidendite lugemist koolides. „See loeb“ on Miksteatri haridusprogramm, milles noored saavad koos professionaalsete näitlejatega näidendeid lugeda. Programmi toetab Eesti Rahvakultuuri Keskus. 

Miksteatri lavastused on mobiilsed ja nendega saab rännata kultuurimajades ja koolides üle Eesti. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!