Õpetajate Leht 3. veebruaril

1. veebr. 2023 - Kommenteeri artiklit

Õpilaste käitumisprobleemid tunnis: kuidas õpetajaid nende ennetamiseks ja lahendamiseks paremini ette valmistada?

Tänapäeva õpetajalt oodatakse väga heade aineteadmiste kõrval ka head inimesetundmist ja efektiivsete suhtlemistehnikate valdamist. Õpetaja peab oskama ära tunda erivajadusi ning teadma õpilase probleemse käitumise võimalikke põhjuseid.

Meediapädevuse arendamine aitab hoida ajakirjandusvabadust

Tänapäeva noored viibivad meediakontsernide loodud infoväljas ja meelevallas palju enam aega kui koolis, kus nad peaksid meediapädevuse oskusi omandama. Paraku on hariduse suhe massimeediaga tänapäeval samasugune, nagu on politseil pättidega: pätt on alati sammu võrra ees.

Mõni algus on eriti raske – jutt õpikutest

Klassiõpetaja Mare Müürsepp leiab, et kui õpikud on meie haridussüsteemis tähtsad, siis peaksid need olema ka hästi koostatud. Kuhu on kiire, et nii palju pikki sõnu ja kohmakaid lauseid on võetud käiku juba enne, kui 1. septembri astrid on närbunud?

KULTUURISÜNDMUS. Kultuurikülgedelt saab ülevaate, milliseid lavastusi, filme, näitusi ja kontserte sel kevadhooajal näha-kuulda saab.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!