Õpetajate Leht uuendab oluliselt nii paber- kui veebilehte

27. veebr. 2023 Heiki Raudla peatoimetaja - Kommenteeri artiklit
Õpetajate Lehte väljaandva sihtasutuse Kultuurileht juhatuse esimees Toomas Väljataga, haridus- ja teaduminister Tõnis Lukas ning Õpetajate Lehe peatoimetaja Heiki Raudla. Foto: Tuulike Kivestu-Rotella

Läinud nädalal saabus Õpetajate Lehe jaoks kauaoodatud hetk: haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja lehe väljaandja sõlmisid lehe toetuse suurendamise lepingu. Haridus- ja teadusministeerium leidis võimaluse tõsta Õpetajate Lehele mõeldud toetust eelmise aasta 184 000 eurolt 270 000 eurole. See summa hõlmab nii paberlehe väljaandmist kui veebiversiooni arendamist. Veebiversioon jääb kõikidele tasuta kättesaadavaks.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas märkis toimetuse esindajatega kohtumisel, et peab endise õpetaja ja koolijuhina Õpetajate Lehe ilmumist paberlehena väga oluliseks.

Läinud sügisel HTM-i, Õpetajate Lehe/SA Kultuurilehe ning haridusvaldkonna esindusorganisatsioonide koostöös välja töötatud Õpetajate Lehe arengukava näeb ette väljaande veebiversiooni jõulist arendamist ning veebi ja paberlehe senisest suuremat sünergiat. Eesmärk on laiendada lehe mõju ja kandepinda nii õpetajate seas kui teistes kanalites, kultuuri- ja haridusteemalistes väljaannetes, et vääristada veelgi enam lehe sisu.

Rohkem tuleb tuua väljaandesse aktuaalsete teemade lahkamist ning hariduspoliitiliste valikute analüüsi, et olla suunanäitaja ning platvorm aktuaalsete teemade aruteluks. Samuti vajab leht kergemat ja meelelahutuslikumat sisu. Juba praeguseks on uuendatud nii toimetuse koosseisu kui kaasautorite ringi.

Väljaandes on loodud mitu uut rubriiki ning jaanuaris käivitus uus veebiversioon, mis vahendab senisest märksa enam audiovisuaalset sisu.

Õpetajate Lehe paberleht jääb ilmuma kord nädalas, tänavu ilmub 41 numbrit ja kümme temaatilist erilehte.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!