Suur leiutamisvõistlus: leiutamine teeb elu huvitavaks

1. veebr. 2023 Lottemaa teemapark OÜ - Kommenteeri artiklit

Sel reedel, 3. veebruaril saab avapaugu Lottemaa suur leiutamisvõistlus, kuhu on oodatud väikeste leiutajate uued ja ägedad ideed. Konkursi võidutöö ehitatakse Lottemaa püsiatraktsiooniks, kuhu see jääb kõigile uudistamiseks ning inspiratsiooniks.
Alates 2018. aastast Lottemaa teemapargi korraldatud leiutamisvõistluse eesmärk on sütitada lastes ja noortes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust. Võistlusel saavad osaleda kõik lapsed, alates lasteaiaealistest kuni 12. klassini, kutsekooliõpilased ning huvikoolide ja -ringide lapsed. Leiutajatekülas teavad kõik, et millegi erakordse leiutamiseks ei pea olema õppinud insener ning et koostöös peitub jõud. Sestap ei pea tööd esitama üksi, vaid seda saab teha ka näiteks koos sõbra või juhendajaga. Tuleb vaid julgus kokku võtta ja oma lennukad ideed ning maailma parandavad mõtted teele saata.
„Kõik asjad, mis meid ümbritsevad, on kellegi leiutatud. Seega, ükskõik kui ootamatu või lausa veider sinu leiutis esmapilgul tundub, ära lase end sellest häirida,” räägib Lottemaa teemapargi turundusjuht Kaire Lerg. „Proovi ja katseta, kõik on võimalik! Kui miskit suurt kohe välja ei tule, võib see olla inspiratsiooniks uute leiutiste loomisel,“ lisab ta. Lerg tõdeb, et leiutamine ei pruugi iga kord lõppeda superleiutisega. „Vahel vajab leiutaja või tema meeskond mitu aastat, et oma parima leiutiseni jõuda. Seega ei tasu kurvastada, kui saad meie konkursile esitada vaid esmase kavandi või mõtte, mis vajab edasiarendust. Ka see on tulemus! Peaasi et oled proovinud ja see tegevus pakkus sulle huvi ja rõõmu,“ rõhutab Lerg.

Leiutisi saab esitada 3. veebruarist 5. märtsini. Konkursile võib esitada rohkem kui ühe võistlustöö. Võitja selgitatakse välja avaliku hääletamise teel ning võidutöö pidulik avamine ja parimate premeerimine toimub suure leiutamispäeva üritusel 18. juunil Lottemaa teemapargis. Kõiki finaliste premeeritakse ägedate elamuste ja eriauhindadega Lottemaa koostööpartneritelt. Võitjal avaneb aga suurepärane võimalus kutsuda kolm lemmikut Leiutajateküla tegelaste seast oma sünnipäevale esinema ja lustima.

Suure leiutamisvõistluse reeglid ja lisainfo on leitav aadressil www.lottemaa.ee/leiutamine.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!