Ugala teatris esietendus uus koguperelavastus „Laste hotell“

3. veebr. 2023 Ugala teater - Kommenteeri artiklit
Stseen koguperelavastusest „Laste hotell“. Vasakult Vallo Kirs, Andres Tabun, Maarja Mõts (esiplaanil), Jass Kalev Mäe, Margaret Sarv ja Alden Kirss. Foto: Silver Kaljula

Ugala suures saalis jõudis jaanuari lõpus laste ette uus lastelavastus „Laste hotell“ – lavastaja on Ugalas esmakordselt ja juba kauaoodatult Eesti Noorsooteatri loominguline juht Mirko Rajas. Eva ja Indrek Koffi näidend heidab pilgu hotellile, kus elavad lapsed peamiselt põhjusel, et vanemad ei saa nendega aega veeta. Etendused toimuvad kevadhooajal ainult Ugala teatris.

Oma lavatee lõpetab ehk päris viimaseid kordi saab näha Andres Noormetsa etendust „Jälle need Lumejänesed“, mida näeb lisaks Viljandi kodusaalile ka Tallinnas, Haapsalus, Rakveres ja Tartus. Armastatud lumejänesed on pärast 19-aastast pausi publiku ees uute seikluste ja ka mõne uue tegelasega. Lavastus sobib vaatamiseks 4. eluaastast ning viimased etendused on märtsis.

Kevadel saab näha ka juba ammuseid laste lemmikuid – alates 9. eluaastast sobib vaatamisekskrimilugu „Piruka magus põhi“ (lavastaja Taavi Tõnisson). See suure saali lavastus pakub rohkelt põnevust ja kindlasti ka omajagu nalja. Lavastus põhineb Kanada autori Alan Bradley raamatul „Piruka magus põhi“, mis on osutunud menukaks kogu maailmas – raamat on tõlgitud 31 keelde ja võitnud arvukalt auhindu. 

Väikeses saalis näeb „Vai-vai vaene Vargamäe“ nime all Urmas Lennuki „Tõe ja õiguse“ I osa tõlgendust lastele.

Vanemale koolieale soovitame hooaja uuslavastusi „Kirsiaed“ (lavastaja Andres Noormets) ja „Kolm ahvi“ (lavastaja Ringo Ramul) ning lähisuhtevägivallast kõnelevat „Kui sa tuled, too mul lilli“. Samamoodi on muusikal „Once“ ja viimaseid kordi lavale jõudev „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus“ saanud mõlemad vanema kooliea vaadatumateks lavastusteks.

Ugala teatri etenduste külastamisel lisandub gruppidele üks tasuta pilet:

  • lasteaia- ja 1–6. klassi õpilastele 10 pileti ostul;
  • 7. ja vanemate klasside õpilastele 15 pileti ostul.

Lisaks etendustele pakume koolidele harivat ja põnevat lisategevust  – etenduse-eelseid teatrimaja ekskursioone ja harivaid töötube. Lisainfo Ugala kodulehelt.

Ugala teatri mängukava leiab ugala.ee. 

Grupibroneeringud ja lisainfo kassa@ugala.ee ja tel 433 0777.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!