Algab registreerumine üle-eestilisele õpilaste linnuviktoriinile

3. märts 2023 - Kommenteeri artiklit
Foto: Elen Kontkar

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub 6.–12. klassi õpilasi osalema linnuviktoriinil, kus selgitatakse välja Eesti parimad noored linnutundjad.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum on korraldanud üle-eestilist linnuviktoriini 2011. aastast, viimasel kahel aastal on linnuviktoriin toimunud virtuaalselt, kuid sel aastal on noortel linnuhuvilistel võimalus taas teadmised proovile panna kohapeal. Viktoriinil tuleb vastata küsimustele Eesti lindude kohta ning tunda liike välimuse, laulu ja häälitsuste järgi. Parimaid noori linnutundjaid premeeritakse auhindadega.

Sel aastal toimub viktoriin 5. aprillil kell 12.30 Tartus, Vanemuise t 46 ringauditooriumis. Viktoriinist saavad osa võtta 6.–12. klassi õpilased 2–3-liikmelistes võistkondades. Osalemiseks on vajalik eelnevalt registreeruda. Registreerimine on avatud 28. märtsini või kuni kohtade täitumiseni. 

Enne viktoriini soovitame osalejatel lugeda kirjandust, kuulata linnuhääli, uurida temaatilisi veebilehti ja tutvuda soovitatud materjalide loeteluga. Linnuviktoriini ajakava, osalemise tingimuste ja abistavate materjalidega on võimalik tutvuda Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia kodulehel.

Linnuviktoriini päeval palume kohal olla vähemalt 30 minutit varem. Soovijatel on pärast viktoriini võimalik osa võtta linnuekskursioonist Tartu Ülikooli loodusmuuseumis, millele saab registreeruda kohapeal. Samuti saavad huvilised külastada muuseumi.

Linnuviktoriini korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Auhindadega toetavad Eesti Ornitoloogiaühing, ajakiri Eesti Loodus ja Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Linnuviktoriini korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Tartu Ülikooli loodusmuuseum   


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!