Ida-Virumaa ootab avasüli uusi haridustöötajaid

14. märts 2023 - Kommenteeri artiklit
Nii mõnigi Ida-Virumaa kool võib üllatada, nagu Sinimäe Põhikool, kus on suurepärased ruumid õppeks ja ühistegevuseks. Foto: Annika Poldre

Poole suuremat palka pakkuv Ida-Virumaa pakub tööd rohkem kui sajale uuele haridustöötajale.
Ida-Virumaa haridusasutused otsivad sügiseks enam kui sadat uut haridustöötajat igale õppetasemele, alates lasteaiast ja lõpetades kõrgkoolidega. Kõige rohkem vajavad täitmist õpetajakohad üldhariduskoolides.
Ida-Virumaa haridustöötajaile pakutakse teiste maakondadega võrreldes 50% suuremat töötasu ning kokkuleppel tööandjaga ka teisi hüvesid. Õpetajaid vajatakse kõikidel haridusastmetel. Eriti on Ida-Virumaa üldhariduskoolides vaja klassiõpetajaid, füüsika- ja keemia- ning inglise keele õpetajaid. Alushariduses on suurim vajadus eestikeelsete õpetajate, kutsehariduses kutseõpetajate ja kõrghariduses insenerivaldkonna õppejõudude järele. 
Õpetajate puuduse peaminekaadrivahetus  põhjus on eestikeelsete ja keelekümblusõpetajate suur vajadus. Lisaks vahetub õpetajate kaader: õpetajaskond vananeb ja noori ei lisandu piisavalt.
Ida-Viru haridusklastri koordinaatori Kerda Eierti sõnul on eestikeelsele õppele ülemineku otsus loonud veelgi suurema vajaduse  eesti keelt kõnelevate õpetajate järele kõikidel haridusastmetel. Aprilli alguses kutsutakse kõiki huvilisi maakonna haridusasutustesse proovipäevadele. „Eesmärk on anda võimalus kogeda siinset haridusasutuste keskkonda kohapeal, osaleda avatud tundides ja suhelda kooli personaliga,“ kommenteerib Eiert. Peagi avatakse registreerimine proovipäevadele.

Ida-Viru haridusklaster soovib uutele tulijatele näidata, et lisaks töötasule on maakond ka perele suurepärane elupaik, kus leiab vajadusel nii rahulikumaid kohti kui ka linnamelu. 

„Kui tunned, et vajad oma ellu muutusi, siis julgustan vaatama Ida- Virumaa poole. Lisaks tähendusrikkale tööle on siin ruumi elamiseks, kultuuri ja looduse nautimiseks, kõike parasjagu ja mitte rohkem! Küsi endalt, miks mitte seda teha – mina julgustan sind seda sammu astuma,“ soovitab aastaid Elva Gümnaasiumi juhtinud, ent praeguseks Kohtla-Järve Järve Kooli direktori ametit pidav Tarmo Post.

Kampaanialehel www.hariduskopter.ee/1missioon saab tutvuda nii Ida-Virumaa võimaluste kui ka vabade töökohtadega, mida hakatakse jooksvalt lisama. Kui Ida-Virumaast huvitunud haridustöötaja parasjagu endale sobivat ametikohta ei leia, tasub igal juhul saata päring kampaanialehel olevale kontaktivormile – ehk pole sobilik töökuulutus veel lehele jõudnud. Võimalus on tööd leida enam kui sajal eri oskustega haridustöötajal. 
Ida-Viru haridusklastri Hariduskopter lõid kohalikud omavalitsused ja haridusasutused 2020. aastal, et ühiselt arendada ja koordineerida maakonna haridusvaldkonda. Ühises organisatsioonis töötatakse selle nimel, et saada Ida-Virumaale teistest maakondadest õppureid ning haridustöötajaid, parandada hariduse kvaliteeti ja siduda eri haridusvaldkondi ning -astmeid.  


03.–07.04 toimuvad proovipäevad Ida-Virumaa haridusasutustes
Kõik huvilised saavad tutvuda Ida-Virumaa haridusasutustega lasteaiast kõrgkoolini. Kokku viiakse huvilised ja haridusasutused. Registreerumisvõimalus avatakse selle nädala jooksul.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!