Ilus ja hariv punkt õppeaastale Eesti Vabaõhumuuseumis

31. märts 2023 Eesti Vabaõhumuuseum - Kommenteeri artiklit

Kevadine vabaõhumuuseum kutsub terve kooliaasta tublisti pingutanud suuri ja väikesi õppijaid ja õpetajaid endale külla. Lisaks põnevatele haridusprogrammidele saab meie mereäärses ajaloolises külas värskes õhus meeldivalt aega veeta ja olemisest rõõmu tunda. Uute teadmiste ja oskuste omandamise kõrval pakub Eesti Vabaõhumuuseum kõigile huvilistele võimalust tähistada lasteaia või kooliaasta lõppu rõõmsa peoga. 

Meeldejääv lõpupidu maalilises muuseumis

Igaüks soovib, et lasteaia, kooli või õppeaasta lõppu tähistataks armsalt ja eriliselt. Selle jaoks on Eesti Vabaõhumuuseumis lõpupidude pakett, mille raames viib koolipreili Kuie koolimajas õpilastele läbi vanaaegse koolitunni või õpetab vanu talulaste mänge. Kui koolitarkused õpitud ja mängud mängitud, sõidavad lapsed hobuvankriga Kuie koolimajast kiigeplatsile. 

Lastevanemad saavad kiigeplatsile katta kena pidulaua kaasavõetud toiduga, tellida head ja paremat Kolu kõrtsist või minna hoopis üheskoos kõrtsi keha kinnitama. Kiigeplatsil saavad lapsed lustida, suurel külakiigel kiikuda ning vanemad ühiselt tehtud pingutuse üle rõõmustada ja kaunist merevaadet nautida. Peoprogramm kestab kuni 2,5 tundi ja sobib u 25 lapsele koos vanematega.

Kevadised haridusprogrammid 

Eesti Vabaõhumuuseum on kevadisel ajal väga tore paik, kus õues aktiivselt liikudes saab omandada teadmisi mitmesugustel põnevatel teemadel. Nii nooremad kui vanemad õpilased saavad kaasakiskuvas programmis „Seiklusmäng muuseumis“ proovile panna oma väledad jalad, orienteerumisoskuse ja teadmised talurahva elust. Sõrmed mullaseks ja peenra rajamise kunsti saab selgeks „Kevadises aiatunnis“. Kui kätte hakkab jõudma talurahva aasta kõige kibedam tööaeg, on just paras hetk „Talurahva tööriistade“ programmis järgi uurida, milliseid töid ja milliste vahenditega vanasti tehti. Läbi aegade on kõigile meeldinud mängida – milliseid mänge mängisid meie esivanemad, õpetab koolipreili „Rahvalike mängude“ tunnis. 

Kui eelnimetatud muuseumitunnid on juba mitu aastat paljudele õpilastele rõõmu ja tarkusi toonud, siis kindlasti tasub ära proovida ka meie värskemad haridusprogrammid. Tunnis „Jaanipäeva ootel“ saab teada, miks ja millal tehti jaanituld, milliseid mänge jaanitulel mängiti ja milliste taimede erilisse väesse sel ajal usuti. Haridusprogrammis „Rits-rats, rundibumm“ rändavad õpilased kolhoosi korterelamus oma vanemate ja vanavanemate lapsepõlvemaale – saavad teada, millised olid kolhoosimaja laste mängud ja tegemised, mänguasjad ja kõige lemmikumad õuemängud. Alates 9. klassist saavad õpilased tunnis „Elu kolhoosi kortermajas“ näha ja ise järele proovida, kuidas elati kolhoosimajas 1967., 1978. ja 1993. aastal.

Eesti Vabaõhumuuseumisse tulles saab mugavalt kõhu täis süüa meie Kolu kõrtsis. Kenal kevadisel ja varasuvisel ajal võib piknikuplatsil ka kodust kaasa võetud söögipoolist nautida. Rõõmsat elevust lisab hobusõidu võimalus, mida tasub juba programmi broneerides küsida. Kel pole aga mingil põhjusel võimalik Eesti Vabaõhumuuseumisse tulla, see saab meie haridusprogrammid endale kooli, lasteaeda, noortekeskusesse või mujale kohale kutsuda. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!