Loodusainete õpetaja mikrokraad – karjääripöörde võimalus

15. märts 2023 TalTechi Virumaa kolledž - Kommenteeri artiklit

TalTechi Virumaa kolledžis saab koostöös Tallinna Ülikooliga omandada loodusainete õpetaja mikrokraadi.

TalTechi Virumaa kolledž koostöös Tallinna Ülikooliga kutsub omandama loodusainete õpetaja mikrokraadi nii neid, kellel on juba õpetajakutse, kuid kes soovivad laiendada oma ainevaldkonna või eesti keele teadmisi, kui ka neid, kes alles kaaluvad võimalust asuda õpetaja ametirajale. Mikrokraadi läbimine võib olla esimene samm nii karjääripöördel kui ka täiendavate praktiliste oskuste ning õppematerjalide omandamisel. 

Ida-Virumaa ootab tööle üle saja õpetaja, eriti suur puudus on loodusainete õpetajatest. Maakonnas tehtud küsitlus näitas, et maakonnas on terav puudus kõikidest loodusainete õpetajatest, keskmiselt 1015 õpetajast igas valdkonnas, lisaks on vajadus olemasolevate õpetajate ümber- ja keeleõppe järele. „Heal tasemel eesti keeles loodusainete õpetamine Ida-Virumaa õpilastele on siinse piirkonna arengu võtmetegur. Tallinnast ja Tartust ei tule maakonda piisavalt õpetajaid, seega tuleb astuda samme nende koolitamiseks kohapeal,“ rõhutab Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht. 

On alanud eelregistreerumine loodusainete õpetaja mikrokraadidele, kuigi õppetöö toimub alles septembrist detsembrini. Mikrokraad koosneb kahest osast: ainealane õpe ja erialane eesti keel. Erialane eesti keel on mõeldud peamiselt õppuritele, kelle emakeel ei ole eesti keel, et võimaldada harjutada ja täiendada ainealast sõnavara. Loodusainete õpetajate erialane õpe on mõeldud kõikidele soovijatele, sõltumata emakeelest, ning keskendub praktiliste võtete omandamisele.  

„Mikrokraad on uus võimalus, millega saad põhjalikult täiendada oma haridusprofiili ja avarda silmaringi, omandades kaasaegseid ning uusi teadmisi sind huvitavast valdkonnast,“ märgib Tallinna Ülikooli üld- ja anorgaanilise keemia lektor Kert Martmaa. Näiteks füüsikaõpetaja mikrokraad keskendub õpetajatööks vajalikule erialasele ettevalmistusele rõhuasetusega praktilistele tegevustele, mida toetab eksperimentaalse töö mõistmiseks ja analüüsiks tarvilik teoreetiline baas. Keemiaõpetaja mikrokraad keskendub keemia kui abstraktse valdkonna lahtimõtestamisele praktilise tegevuse kaudu, bioloogiaõpetaja mikrokraad toetab õppimist vahetult looduses ja videomaterjali abil, mitte vaid õpiku vahendusel. Geograafias saab aga teha praktilisi katseid ja ülesandeid, õppides kasutama nüüdisaegseid keskkondi ning lahendades majandusgeograafilisi ja sotsiaalseid probleeme. 

Õppetöö toimub Kohtla-Järvel TalTechi Virumaa kolledžis kaks korda kuus kahel järjestikusel tööpäeval nädalas. Mikrokraadis läbitud õppematerjale saavad osalejad kasutada koolitundides. Kui mikrokraadid osutuvad populaarseks, siis on Ida-Virumaal võimalik tulevikus pakkuda juba põhjalikumaid ning pikemaajalisi loodusainete õpetajate õppevõimalusi. 

Mikrokraadil õppimiseks on võimalik eelnevalt registreeruda, seda saab teha 31. märtsini. Grupp avatakse, kui mikrokraadil on vähemalt kümme õppurit.  

Ida-Virumaa haridustöötajaile pakub riik alates uuest õppeaastast teiste maakondadega võrreldes 50 protsenti suuremat töötasu. Õpi ja tööta Ida-Virumaal! 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!