Õpetajate Leht 10. märtsil
Õpetaja, märka oma stressi!
Õpetajad, kes kaaluvad ameti vahetamist, toovad selle põhjusena välja tööga kaasneva stressi ning tunde, et ühiskond ja koolikeskkond ootab neilt kogu aeg rohkem. Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi uurimismeetodite dotsendil Anna-Liisa Jõgil ongi ilmunud artikkel õpetajate situatiivsest füsioloogilisest stressist ja emotsioonidest ajakirjas Psychoneuroendocrinology. Autoriga vestles artiklist Tartu Ülikooli õpetamisoskuste konsultant Katri Kütt. Vahendame ka õpetajate nippe stressiga võitlemisel.
Kui Arno Liblega … sotsiaalpedagoogikat õppis
Haridusteadlane Rain Mikser leiab, et teismelise kõuriku kasvatamisel on vähe abi tähekestest, tärnikestest, piltidest, kaartidest ja kirjalikest plaanidest. Pigem on talle vaja inimest, kellelt ta tahab õppida.
Tasemetöö või e-nuhtlus?
Matemaatikaõpetaja Allar Veelmaa teeb ettepaneku lõpetada ebaõnnestunud eksperiment nimega elektrooniline tasemetöö ja teha selle asemel tasemetöö ainsal mõistlikul viisil – paberil.
Lapsevanemaga suhtlemine on paras pähkel
Head koostöised suhted lastevanematega on õpetajatöös ütlemata olulised. Samas võib suhtlemine nendega olla õpetaja jaoks parajalt keeruline ülesanne. Kuidas seda kõige tõhusamalt ja sujuvamalt korraldada?
Mida toovad uued tuuled?
Eluaegne õpetajaleiab, et uus valitsus peaks tööle võtma hariduse vahid, kes oskaksid hoiatada, kui midagi väga viltu kipub minema. Ta nendib, et nüüd juba 30 aastat saab ja tuleb ise otsustada, aga oleme selle aja elanud ühest reformist teise ja kangesti püüdnud kedagi jäljendada.
Astangu keskus otsib võimalusi muu emakeelega HEV-noorte kutseõppeks
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse kohanemiskursustele kandideerib igal aastal noori, kelle eesti keele oskus õppetöös osalemiseks ei ole piisav. Sügisel avati esmakordselt kohanemiskursus muukeelsetele erivajadusega õppijatele, mis kannab nime Edgar ning kus oskuste õpe on põimitud keeleõppega.
Lastehoid on lasteaiale väärt alternatiiv
Kiiresti kasvava elanike arvuga omavalitsustest, kus lasteaiakohti napib, on üha rohkem kuulda lugusid, et vanemad ei soovi neile pakutud lapsehoiukohta vastu võtta, vaid taotlevad kohtu kaudu kohta munitsipaallasteaias. Samas pole lastehoius pakutava teenuse sisu ja kvaliteet sugugi kehvem.
Meediaõpe on koolides uus normaalsus
Me elame ajal, kus õpilased mitte ainult ei tarbi meediat, vaid loovad ka ise selle sisu. Seega on vaja, et nad saaksid meediat koolis õppida. Milliseid meediaõppe võimalusi Eesti koolid pakuvad?