RMK metsaviktoriin viib 22. korda õpilased ja õpetajad metsaradadele – algul internetis ja pärast looduses!

20. märts 2023 RMK - Kommenteeri artiklit

Armsad õpetajad!

Riigimetsa Majandamise Keskus korraldab juba kahekümne teist korda 20. märtsist 18. aprillini metsaviktoriini Eesti koolidele.

RMK metsaviktoriin on internetipõhine ja pakub võimalust mitmekesistada loodusõpet ning saada uusi õpioskusi.

Liikumisaastal 2023 on küsimusi looduses liikumisest, radadest ja looduskaunitest paikadest. Loomade liikumisjälgi ja pabulaid uurides saame nuputada, kes need jäljed lumele jättis, kes vooderdas oma pesa hundinuiavillaga ja kus magab jänes.

Lisaks aasta loom ja seen, puu ja sammal, liblikas ja orhidee – metsaviktoriinis õpime tundma looduse mitmekesisust ning iga osaleja saab vastuseid otsides natuke targemaks.

Küsimusi on kaks komplekti: 1.–4. ja 5.–12. klassile – noorematele vähem ja lihtsamalt, edasijõudnutele pakume pisut rohkem uurimist. Osaletakse klasside kaupa, kuigi iga õpilane vastab iseseisvalt.

Viktoriinikeskkonda saab korduvalt siseneda, vastamisel võib kasutada abimaterjali ning õpetaja ja teiste õpilastega aru pidada – ikka selleks, et loodust paremini tundma õppida!

Võitjad selgitatakse välja kolmes vanuseklassis: 1.–4., 5.–9. ja 10.–12. klass.

Iga vanuserühma parimatele klassidele on auhinnaks loodusõppeprogramm RMK külastuskeskustes. Auhinna juurde kuulub ka bussisõidu kompensatsioon kuni 200 eurot programmile sõiduks, olenevalt edetabeli kohast ja klassi suurusest.

Auhindadega tunnustame ka parimate klasside juhendajaid-õpetajaid.

Loe lähemalt osalemise kohta: loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriin.

Viktoriin vene keeles: loodusegakoos.ee/liesnaia-shkola/liesnaia-viktorina.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!