RÖÖMuFestival noortele 

31. märts 2023 Orissaare Noortelinnak - Kommenteeri artiklit

Klassikalise ekskursiooni asemel kutsume noori Saaremaale noorte festivalile.

Mis siis, kui teeks sel aastal natuke teisiti ja veedaks tavalise klassiekskursiooni asemel hoopis kolm päeva Orissaares? RÕÕMuFestival kutsub kaasa lööma! Lapsi ja noori ootavad haaravad töötoad, huvitavad väljakutsed, kuhjaga inspiratsiooni ja värskeid ideid, põnevad kohtumised ja ägedad tutvused, kaaslasteks oma ala parimad tegijad ja noored üle Eesti. Kolm päeva päikesest pakataval Saaremaal mere ja metsa vahel. Kõlab ju paremini kui bussis loksumine ja ühest kohast teise jooksmine?! 

Festival toimub 7.–9. juunini 2023 Orissaares Saaremaal.

See omanäoline festival toimub viimasel koolinädalal ja osaleda saab terve klass, sihtrühmaks on 4.–9. klass – sellele vanuseastmele väga palju sellelaadseid mitmepäevaseid üritusi pole. 

Koostegemise rõõm kasvatab klassi ühtsustunnet, noored saavad töötubades uusi oskusi ja teadmisi ning avardavad silmaringi. Seeläbi muutuvad nad enesekindlamaks ja julgemaks.

Toimuvad töötoad on jagatud teemade järgi ja noored saavad ise valida, millistes nad osaleda soovivad.

Loovus

Äratame loomemeeled ja paneme meisterdamisoskuse proovile. Looduses ja loodusega sünnivad tõeliselt nutikad taiesed!

Muusika 

Paneme üheskoos hinge helisema!

Teid ootavad kõlav kellade töötuba, lõõgastav helirännak, vabastav improvisatsiooni töötuba ning väikekandle töötuba.

Ilu ja liikumine

Lihvime kehalist võimekust, aga teeme seda hoopis omamoodi!

Proovige kätt vibuspordis või mitmesuguste patside punumises ning kuulake head nõu, kuidas iseseisvalt treeninguga alustada.

Rahvakultuur

Peame lugu oma juurtest ja pärimuskunstist!

Võlume üheskoos parmupillid pinisema ja proovime uudses võtmes rahvatantsu.

Tehnoloogia ja avastamine

Moodsad vidinad ja uued tehnoloogilised võimalused panevad silmad särama! Saab graveerida ja 3D-printida, avastada tehnikaimesid ja harjutada kätt päris DJ-puldi taga plaati keerutades.

Neljapäeva õhtul pealaval esinemine, mille teemad on

  • sotsiaalmeedia,
  • rahatarkus,
  • ettevõtlikkus.

Vestlusringile järgneb eakohane arutelu. 

Kontserdil saavad noored näidata oma festivali ajal õpitud oskusi. Valminud kunstitöödest pannakse üles näitus.

Õhtu peaesineja on villemdrillem.

Kui soovite koos klassiga festivalist osa võtta, siis meie kontaktid on Regina Suik, noortelinnak@gmail.com, MTÜ Orissaare Noortelinnak, #noortelinnak.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!