Saare KEK-i muuseum ja põgenemistoad kutsuvad kevadisele klassireisile Kuressaarde

31. märts 2023 Saare KEK - Kommenteeri artiklit
Meeleolukas põnevust täis Nõukogude spiooni põgenemistoa mäng on kaasahaarav võimalus panna oma sõpruskonna koostöö proovile. Jõudu pole siin vaja, ainult nutikust! Kõik lahendused on toas peidus. 

Saare KEK-i hoone Kuressaares on saanud uue hingamise, endisest kolhooside ehituskontorist on saanud Kena Elu Keskus. 

1982. aastal valminud Saare KEK-i hoone on Nõukogude aja üks silmapaistvamaid konstruktivismi arhitektuurisuuna esindajaid terves Euroopas. Hoone arhitekt on Marika Lõoke ning maja on muinsuskaitse väärtobjekt ja ehitismälestis.

Pärast mitmekümneaastast tühjalt seismist on maja taas avatud ja läbi kolme korruse avatud fuajeega majas on võimalik nautida hästi säilinud arhitektuurielemente.

Teisel korrusel on avatud meeleolukas püsinäitus “Ajareis Nõukogude Argipäeva“ – humoorikas pilguheit perioodi, mille üle  saame praegu vabalt muiata.

See on suurepärane võimaluse teha ringkäik 1970.–1980. aastate argiellu. Saab astuda sisse tolleaegsesse klassiruumi, sööklasse, külapoodi, elutuppa, baari jne. Väljapanekus on palju praeguseks ununenud esemeid ja infokilde, mis ilmestavad ehedalt seda perioodi. 

Külapood. Lisaks lapsepõlve mälestusi tulvil külapoele satud meie näitusel baarI-sööklasse, kooli, standardkorteri elutuppa ning paljudesse teistesse põnevatesse teematubadesse. Foto: Margit Kõrvits

Kokku 12 teematoa külastamiseks tasub aega varuda üks-kaks tundi!

Neil, kes soovivad lisaks muuseumile veidi põnevust ja nuputamist, on võimalus panna end proovile põgenemistoa mängus.

Ajastutruud põgenemistoad sobivad nii noortele alates 12. eluaastast kui ka täiskasvanutele meeskonnakoolituseks. Närvikõdi pakkuv põnev ja teistmoodi kogemus sisaldab loogika- ja probleemi lahendamise ülesandeid. Jõudu kasutama ei pea, põgenemiseks on vaja ainult mõistust. 

Meil on kaks põgenemistuba kuni 12 mängijale.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!