Saaremaa viikingimaailm ootab avastamist

31. märts 2023 Anna-Liisa Õispuu - Kommenteeri artiklit
Sel suvel avatakse viikingikülas linnuse peamaja Odrakoda. Foto: Kristina Mägi

Asva viikingikülast Saaremaal on viie aastaga kasvanud Eesti üks võimsamaid ajastuparke. Asva on teistega võrreldes ka üks eriilmelisemaid – siin jagub tegevust nii spordinautijale, looma-linnusõbrale kui loomulikult ka ajaloohuvilisele. Seda kõike ligi 50 000 ruutmeetri suuruses viikingikülas koos seikluspargi, linnuse, Odrakoja ja loomapargiga.

Grupiprogrammis peetakse maha uhke mõõgaturniir. Foto: Kristina Mägi

Asva on igal aastal oma sõpru millegi uuega üllatanud, olgu selleks siis linnuse tegevuskojad, loomapargi Küülikuküla või hoopis seikluspargi uued ronimisrajad. Sel suvel ootab külalisi midagi eriti pompoosset – avame linnuse peamaja Odrakoja. Eesti kõige vägevam puitehitis on inspiratsiooni saanud jõukate viikingite pikkmajadest. Odrakoda mahutab palju. Siin saab näitusel ja kinoekraanil avastada Asva mitme tuhande aasta vanust väärikat ajalugu. Odrakoja köök pakub head-paremat viikingipärast mekkida ja rüübata. Meenepoest saab mälestuseks kaasa ühte-teist saaremaist ja viikingilikku, näiteks pehmikmõõga, et kodus viikingitreeninguid jätkata.

Asva kevad on kooligruppide päralt. Oleme valmistanud ette programmi, kus on tasakaalus harivad ajastutegevused ja seikluspargi adrenaliin. Sekka viikingite looma- ja linnupere uudistamist ja viikingisöömingu nautimist.

Kooligruppe nii lähedalt kui kaugemalt ootame külla 29. maist 9. juunini, erikokkuleppel ka teistel aegadel. Viime läbi kolm grupiprogrammi päevas algusega kell 10, 12 ja 14. Külla ootame vähemalt 20-liikmelisi laste- ja noortegruppe.

Väravas ootavad viikingiemandad viivad teid põnevale rännakule. Külastame salapärast väeringi ja teeme tutvust viikingite ravim- ja ürditaimedega. Rändame tagasi viikingi(eelsesse) aega Saaremaal ja mujal ning kogeme teekonda mitmel moel ja mitme meelega. Vaatame lühifilmi „Asva – lugu läbi leidude“, mis avab siinse paiga pika ajaloo. Seikleme üheskoos sajanditetagustes saagades ja kuuleme tulevase Norra kuninga Olav I seiklusrikkast sattumisest Saaremaale. Lisaks saame teada, kuidas viikingilapsed õppisid ja milliseid mänge vanal ajal mängiti. Peame maha uhke mõõgaturniiri ja katsetame viikingiaegset käsitööd. 

Seejärel suundume kõrgseiklusparki, kus vallutamist ootavad rohkem kui 50 turnimismängu neli tasandit, kõrgeim neist ligi 12 m. Omaette seiklusrada on ka väikestele viikingitele. Looma- ja linnupargis kohtab nii väiksemaid kui suuremaid loomi ja hulgaliselt värvikaid linde. Aias saab kitsedele, jänestele, lammastele ja teistele pehmetele-karvastele ka pai teha. 

Ja loomulikult ei lahku ükski külaline tühja kõhuga, kuivõrd külastuse sisse mahub maitsev viikingisööming koos pajaroaga.

Vaata lähemalt saaremaaviikingid.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!