Talendid tuleviku teenistuses

9. märts 2023 Ana Valdmann Tartu Ülikooli teaduskooli direktor - Kommenteeri artiklit

Tartu Ülikooli raamatukogus toimub 13. aprillil noortefoorum „Talendid tuleviku teenistuses“. Üritusel tuuakse fookusesse andekate õpilaste märkamine ja toetamine, pakkudes noortele võimalust teha oma hääl senisest rohkem kuuldavaks.

70. aastapäeva tähistavaid olümpiaade saab pidada kõige süsteemsemaks pikaaegseks andekate haridusprogrammiks Eestis. Aineolümpiaadid on meie riigis aasta-aastalt üha populaarsemad, aga kas need vastavad noorte vajadusele ja toetavad nende arengut piisavalt? 2017. aastal korraldas teaduskool noortefoorumi teemal „Mis takistab andekate noorte kiiret tippujõudmist?“. Tookord tõid õpilased peamiste takistustena esile paindumatut õppekava ja koolikorraldust.

Tänavu tahame teada, millised on noorte arvamused olümpiaadide korraldusega seoses, ootused võistlema tulles ja millist tuge nad vajavad. Noortefoorumil saavad sõna rahvusvahelistel olümpiaadidel Eestit esindanud õpilased ja vestlusringiga on ühinema oodatud kõik 14–19-aastased huvilised.

Oluline ande avaldumise komponent on loovus, mis aitab meil lahendada probleeme uutmoodi ja algupäraseid tulemusi saavutada. Loovus on teadlase tööks väga vajalik isiksuse omadus. Laste loovtööd näitavad nende nägemust elust, täiskasvanute maailmast ja reaalsusest. Konkurss annab võimaluse õpilaste ideid kaasata.

Esitatav töö võib olla essee, meem, karikatuur, joonistus või video. Iga kooliastme eraldi arvestuses on teaduskool välja pannud võitja stipendiumi ja ergutuspreemiad. Kõikide osalejate seas parima tulemuse saavutanud õpilane saab auhinnaks Eestis toodetud e-tõukeratta Äike. Töid on kooliõpilastel võimalik teaduskoolile esitada 14. märtsini. 

Loe lähemalt aadressil teaduskool.ut.ee/et/loovtoode-konkurss.

Noortefoorumil „Talendid tuleviku teenistuses“ antakse konkursi auhinnad üle. Ühtlasi tunnustatakse kohapeal kõiki 2022. aasta rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilasi ja nende juhendajaid. Rohkem infot leidub ürituse lähenedes teaduskooli kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!