Tere tulemast seiklusmaale Ida-Virusse!
Meilt leiab mitmekülgseid ja ägedaid haridusprogramme, näiteks maa all (Eesti Kaevandusmuuseum), piiri peal (Narva), Alutaguse metsades ja Aidu karjääris.
BLUERAY virtuaalreaalsusel põhinevad haridusprogrammid „Mina Oru lossis“ ja „Mina presidendi jälgedes“ võimaldavad vaadata harivalt ja elamuslikult tagasi möödunud aegadele. Programmid muudab unikaalseks uudne lähenemine, mille abil tutvustatakse unustatud ehitisi ja hooneid paigas, kus need kunagi asusid.
UUS! Virtuaalne ajarännak mesoliitikumi Kunda-Lammasmäel. Sellest kevadest on võimalik minna virtuaalsele ajarännakule mesoliitikumi, täpsemalt Kunda-Lammasmäele, mis andis avastamise järel nime kogu Eesti ala vanimale inimasustuse ajajärgule. Rännak tutvustab järvesaare asunikke, eluaset, tavasid ja kombeid ning annab laiema ülevaate keskmisest kiviajast Eesti aladel.
Sillamäe Muuseumis saab sukelduda põnevasse kivimite ja kivististe maailma ning avastada Sillamäe kui salalinna saladusi. Lisaks põnevatele haridusprogrammidele on võimalik mängida Minecrafti (sic!), ja seda juba pärismaailmas.
Narva Muuseum pakub täisspektrit haridus- ja meelelahutusprogramme koolidele, lasteaedadele ja teistele lastegruppidele nii Narva linnuses kui ka Narva Muuseumi kunstigaleriis.
Sinimägede Muuseum pakub sõjaajaloo- ja keskkonnateemalisi programme algkoolist gümnaasiumini.
Victoria bastionide õppeprogrammides saab tutvuda Narva linna ajaloo, eri ajastute ja nendega seotud inimestega, Narva jõe eripära ja ümbritseva keskkonnaga, looduskaitsega Eestis ja Narvas elavate nahkhiirtega.
Kukruse Polaarmõisa väljapanek annab pildi maadeavastustest ja polaaralade avastamisest. Programm „Jääkaru rada“ tutvustab polaaralasid lasteaia- ning algklassilastele. Programm „Ajarännak minevikku“ tutvustab mõisakultuuri, mõisnikke ja nende elustiili.
Iisaku Muuseum viib koolilastele läbi muuseumiprogramme, kus mängu ja lõbusa tegevuse abil tutvustatakse vanu töid ja tegemisi.
Alutaguse Matkaklubi õppeprogramme on võimalik tellida tulenevalt sellest, kui palju koolidel aega on – lühemaid, aga ka pikemaid. Programmid sobivad nii koolieelikutele, algkooli-, põhikooli- kui ka gümnaasiumiõpilastele. Eriti populaarsed on keskkonnahariduse õppeprogrammid looduse – järvede, rabade, metsade, struugade, pankrannikute, jugade, putukate, kivimite ja kivististe ning põlevkivi – teemal.
Eesti Kaevandusmuuseumi õppeprogrammid ja -päevad on keskkonnaharidusest ja säästvast arengust. Kaevandusmuuseum on ainulaadne koht, kus saab õppida palju uut ja huvitavat Ida-Virumaa kõige väärtuslikuma maavara kohta, milleks on loomulikult pruun kuld ehk fossiilirikas põlevkivi.