Ka tänavu toetab riik huviringide looduslaagreid ja õpilaste keskkonnateemalisi õppekäike

3. apr. 2023 Keskkonnainvesteeringute Keskus - Kommenteeri artiklit

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab ka tänavu haridusasutusi lastele ja noortele suunatud keskkonnateemaliste õppekäikude ja loodusringide laagrite korraldamisel. Toetust saab taotleda 3. aprillist kuni 2. maini.

Keskkonnaminister Madis Kallase sõnul on keskkonnaharidusel oluline roll kliimamuutuste ja keskkonnaprobleemidega tegelemisel. „Meie lapsed seisavad tulevikus silmitsi tõsiste väljakutsetega, millega toimetulek vajab teadlikke, tarku ja vastutustundlikke otsustajaid. Õppekäigud ja looduslaagrid aitavad kaasa sellele, et noored taipaksid, kuidas nende enda tegevus keskkonda mõjutab, ja oskaksid seda positiivselt suunata.“

KIK-i keskkonnateadlikkuse valdkonnajuhi Rita Jürmanni sõnul pakub keskkonnateemalistes õppeprogrammides ja laagrites osalemine lastele võimaluse teadmisi rikastada ja luua seoseid lasteaia- ja koolitundides õpituga. „Lapsi aktiivselt kaasavad õppeprogrammid pakuvad harilikule koolitunnile täiendust – õppekäigul tärkab raamatutarkus ellu. Ka laagrites omandavad lapsed praktiliste tegevuste ja mängude käigus uusi teadmisi looduses toimuva ja elurikkuse kohta. Nii õpivad lapsed ümbritsevat väärtustama ja hoidma,“ lisab Jürmann.

Toetust saab kaheks tegevuseks:

  1. Koolidele ja lasteaedadele mõeldud toetus loodus- ja keskkonnahariduskeskuste õppekäikudel ja -programmides osalemiseks
  2. Toetatakse lasteaia koolieelse rühma ja põhikooliklassi osalemist loodus- ja keskkonnahariduskeskuste või keskkonnakaitse ja -kasutusega seotud ettevõtete õppeprogrammides.
  3. Õppekäik peab toimuma vahemikus 01.09.2023–31.08.2024.
  4. Toetuse suurus on 200 eurot ühe osaleva grupi kohta.
  5. Täpsemad tingimused KIK-i kodulehel.
  6. Õppekäikude ja laagrite kavandamisel on abiks portaal keskkonnaharidus.ee, kust leiab sobivaid õppeprogramme.

KIK-i keskkonnateadlikkuse projektikoordinaatori Angelika Verši sõnul kinnitati sel aastal uuendatud keskkonnahariduse ja -teadlikkuse tegevuskava, mille üks oluline teema on keskkonnahariduse kvaliteedisüsteemi arendamine. „Eesti Keskkonnahariduse Ühingu eestvedamisel toimuva programmide kvaliteedihindamise käigus on juba 726 õppeprogrammi saanud kvaliteedimärgise ehk muraka märgi. Sellest lähtuvalt on taotlemise tingimus, et vähemalt 50% haridusasutuse planeeritavatest õppeprogrammidest kannaks muraka märgist. Märgis näitab, et programm on igakülgselt läbimõeldud ning õpilaste õppekäiguks nii sisuliselt kui ka metoodiliselt ettevalmistatud,“ lisab Verš.

  • Koolidele, huvikoolidele ja keskkonnahariduskeskustele mõeldud toetus huviringide õpilastele loodusteemaliste laagrite korraldamiseks
  • Laagri läbiv teema peab olema looduses toimuvate protsesside ja elurikkuse õppimine.
  • Toetuse suurus on 30 eurot päevas ühe õpilase kohta.
  • Täpsemad tingimused KIK-i kodulehelt.

Toetust saab taotleda e-toetuse keskkonnas 2. mai kl 17-ni. Mõlema toetuse tingimusi tutvustav infotund toimub 6. aprillil kell 15 veebi teel. Täpsem info ja registreerumine KIK-i kodulehel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!