Haridusasutused saavad aprillis pürgida aasta kooli tiitlile

3. apr. 2023 Haridus- ja Noorteamet - Kommenteeri artiklit

Eesti üldharidus- ja kutsekoolid saavad veel kolm nädalat ehk kuni 23. aprillini kandideerida aasta kooli tiitlile. Osalema on oodatud kõik üldharidus- ja kutsekoolid. Tänavu keskendub konkurss põnevale õpikeskkonnale.

Haridus- ja Noorteameti aasta kooli projektijuhi Kadri Ratase sõnul annab konkurss võimaluse tunnustada Eestimaa koole, tuues välja iga kooli eripära. „See on konkurss, mis kutsub õpetajaid ja õpilasi üheskoos oma kooli lugu jutustama, olgu tegemist kas väikese külakooli või suure linnakooliga. Konkursil osalenud õpilaste tagasisidest on välja tulnud, et osalemine on aidanud neile meelde tuletada, et kool ei ole pelgalt õppe- ja ainekava, mis kulmineerub lõputunnistusega, vaid et koolis käimine tähendab ka ühiseid üritusi, traditsioone ja koostööd. Tänavune konkurss keskendubki just õpikeskkonna olulisusele, mis toetab noorte arengut ja pakub mitmekülgseid võimalusi eneseteostuseks,“ selgitas Ratas.

Aasta kooli on valitud juba viiel aastal. „Varasemate aastate aasta koolid kuuluvad alates veebruarist ühisesse võrgustikku, et luua koolide vahel sõprussidemeid, üksteiselt õppida ja koostöökohti leida. Initsiatiiv selleks tuli esimese aasta kooli tiitli pälvinud Tallinna 32. Keskkoolilt. See näitab, et selliseid võrgustikke on vaja. Ja on ainult rõõm, et selline võrgustik saab iga aasta ühe liikme kogemuste võrra rikkamaks,“ sõnab Ratas.

Konkursil osalemiseks tuleb koolidel 23. aprilliks laadida kaheminutiline tutvustav video, pildigalerii ja lühike iseloomustus veebilehele konkursiveeb.edu.ee. Täpsed tingimused konkursil osalemiseks leiab Haridus- ja Noorteameti kodulehelt harno.ee/aastakool.

Aasta kool 2023 selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Aasta kooli tiitli võitja kuulutatakse välja 2. juunil ETV otsesaates „Terevisioon“.

Aasta kooli žüriisse kuuluvad sel aastal Ats Mattias Tamm Õpilasesinduste Liidust, Maris Raimets Haridus- ja Teadusministeeriumist, Kätlin Valge Haridus- ja Noorteametist, Laura Kõrvits ERR-st ning Arija Helmvee ehk tiktokker Roosabanaanike.

2022. aastal pälvis aasta kooli tiitli Läänemaa Ühisgümnaasium, 2021. aastal Uulu Põhikool, 2020. aastal Võru Gümnaasium, 2019. aastal Viljandi Gümnaasium ning 2018. aastal Tallinna 32. Keskkool.

Aasta kooli valimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!