Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasium sõlmisid koostöö Tallinna Ülikooliga

13. apr. 2023 - Kommenteeri artiklit

13. aprillil allkirjastasid koostöölepingu Tallinna Ülikool ning kaks uut riigigümnaasiumi: Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasium. Koostöö käigus täiendab ülikool riigigümnaasiumide õppekava ja praktilist õppetööd ning õpilased saavad juurde võimalusi oma õpitee individuaalseks kujundamiseks ülikooliga koostöös pakutavate valikmoodulite ja -kursuste kaudu.

Koostöö eesmärk on rikastada gümnaasiumiharidust, kaasates uute gümnaasiumide õppe- ja arendustöösse ülikooli õppejõude, üliõpilasi, doktorante ja tehnilisi võimalusi. Näiteks saavad Pelgulinna ja Tõnismäe riigigümnaasiumi õpilased sügisest võimaluse kasutada loodus- ja reaalainete õppes ülikooli laboreid ja praktikabaase. Lisaks panustab Tallinna Ülikool riigigümnaasiumide õppekavasse nii külalisloengute, praktikumide kui ka loodus- ja ühiskonnateaduste valikkursustega. 

Pelgulinna riigigümnaasiumi koolijuhi Indrek Lillemägi sõnul on koostöö eesmärgiks sügav, teaduspõhine ja nüansitundlik õppimine. „Akadeemiline vaimsus on oluline osa Pelgulinna riigigümnaasiumi kultuurist ja olen kindel, et säärane koostöö avardab mõlema osapoole maailma,“ lisab Lillemägi. 

Tõnismäe riigigümnaasiumi koolijuht Alo Savi: „See pole kindlasti esimene ega viimane koostöölepe, mille üks või teine gümnaasium Tallinna Ülikooliga sõlmib, aga anname oma parima, et sellele leppele ehitatav koostöö oleks sisukaim ning pakuks õpilasele kõige paremaid võimalusi tema arenguks ja õpetajale kõige paremaid võimalusi professionaalseks kasvamiseks.“ 

Tallinna Ülikooli rektor Tõnu Viik kommenteerib koostöö sõlmimist: „Ülikool on õpetlaste ja üliõpilaste kogukond, kus esimesed taotlevad teadmisi ja proovivad kokku panna nii adekvaatse pildi tegelikkuse aspektidest, kui see teaduse vahenditega võimalik on, teised osalevad nende teadmiste hankimisel ja taotlemisel. Laiendame hea meelega seda kogukonda ka riigigümnaasiumidele, see aitab kaasa meie taotlusele uuendada Eesti haridust vastavalt 21. sajandi vajadustele.“


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!