Õpetajate nädalahoroskoop

12. mai 2023 - Kommenteeri artiklit

Kaljukits

Kaljukitsele toob algav nädal rohkelt tunnustust. Teda tõstetakse esile ning tuuakse igal sammul töökaaslastele eeskujuks. Loomulikult võib see äratada kolleegide seas kadedust ning kui Kaljukits hoolega peale ei passi, võidakse tal võimalus korraldada 9. klasside lõpuaktuse eeskava otse nina alt ära näpata. 

Veevalaja

Veevalajale pakub nädal rohkelt kirjanduslikke elamusi ning pikki mõnusaid õhtuid paeluva lektüüri seltsis. Tema lugemiskirg paisub lausa nii suureks, et ta nurub kolleegidelt võimalust parandada ise nende asemel õpilaste kirjandeid ja esseid. 

Kalad

Kaladele naeratab fortuuna igal sammul. Kes saavad võimaluse korraldada kooli kevadpiknik? Loomulikult Kalad. Kes saab vilistlaste peol kooli ainsa meesõpetajaga tantsida? Muidugi Kalad. Kes määratakse kõikide põhikooli lõpueksamite komisjoni esimeheks? Kalad, kes muu. Arukad Kalad ostavad järgmisel nädalal lotopileti – pole kahtlust, et võidusumma maandub just nende kukrus. 

Jäär

Jääral on aeg pakkida nii kohver kui seljakott, sest ees ootavad mitmed pöörased reisid. Ilmselt kulutab ta klassiväljasõitudel ja õppekäikudel nii mõnedki jalanõud auklikuks ja näeb vähemalt kuu aega igal öösel unes laste loendamist. Ja kui ta lõpuks viimaselt ekskursioonilt naaseb ning on valmis oma pehmesse tugitooli viskuma, lähetab direktor ta Rakverre koolitusele. 

Sõnn

Sõnni ootavad ees ootamatud karjäärivõimalused. Ilmselt saab ta järgmise nädala vältel ühe ahvatleva pakkumise teise järel. Pole vahet, kas ta soovib saada õpetaja-metoodikuks, mentorõpetajaks, õppejuhiks, direktoriks või lausa kooli majandusjuhiks – töökoht on tema. On aeg vaadata tulevikku ja teha plaane!

Kaksikud

Humanitaarainete õpetajatest Kaksikutele pakub elu rohkelt põnevust ja särtsu – talle pakutakse võimalust võtta enda kanda ka kooli füüsika- ja keemiatunnid. Miks ka mitte, see hoiab meeled erksad ja taibu terava! Reaalainete õpetajatest Kaksikutel veereb elu edasi vanas vaos – nad on jätkuvalt populaarsed ja väga kõrgelt hinnatud. 

Vähk

Vähk peaks suruma endas maha kalduvuse iga talle öeldud sõna kahtluse alla panna. Usu, 8.c klassi Oliveri kodutöö sõi tõepoolest koer ära.
Et see juhtus juba viiendat korda, ei anna põhjust umbusuks. 

Lõvi

Lõvi pulbitseb tegutsemistuhinast. Suurepärased ideed tulvavad ta peas ja nii algatab ta mitu pikaajalist projekti, kutsub kokku kümmekond töörühma ning asub innukalt organiseerima plaanivälist vilistlaste kokkutulekut. Kahjuks hindab ta oma jõudlust ja püsivust kõvasti üle ning masendunud kolleegid on sunnitud tema algatatud üritused lõpuni viima. 

Neitsi

Neitsist õpetaja võib lõpetada muretsemise oma majandusliku olukorra pärast. Eeloleva perioodi jooksul saab ta asendada puuduvaid kolleege sellises mahus, et järgmisel palgalipikul on asendustasu oluliselt suurem tema põhipalganumbrist.

Kaalud

Kaalud on järgmisel nädalal erakordselt loovad, melanhoolsed ja tundelised. Pole võimatu, et nad asutavad õpetajate Eriti Kurbade Meloodiate Mandoliiniansambli, soovivad kooli kevadpeoks lavastada mõne traagilisemat sorti Shakespeare’i näitemängu ning esitada emadepäeva peol „Ema südant“ nii, et viimast salmi korratakse vähemalt kolm korda. 

Skorpion

Skorpionist õpetajat tabab enneolematu korrastamise ja koristamise tung. Ta muudkui sorteerib ja küürib oma klassiruumi, sätib garderoobis õpilaste jalanõusid suuruse ja värvitooni järgi ritta ning käib õpetajate toas tolmulapiga vehkides kolleegidele närvidele. 

Ambur

Väsitav kooliaasta ning külm kevad on muutnud muidu nii energilise Amburi unistavaks ning hajameelseks. Läbinägelikud õpilased asuvad seda muidugi kohe ära kasutama ning ilmselt ei ole kogu maailmas nähtud sellist spikerdamist, kui järgmisel nädalal Amburist õpetaja tundides. Ambur aga uneleb oma laua taga, Lauri Räpi luulekogu põlvedel, ega tea maad ega mütsi, mis klassiruumis toimub. 

Illustratsioonid: Anakonda Lembelill


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!