Aita Kevinit!

8. mai 2023 TÜK Lastefond - Kommenteeri artiklit
Kevin. Foto: TÜ Kliinikumi lastefond

11-aastane Kevin põeb väga haruldast ja rasket lihashaigust – Duchenne’i lihasdüstroofiat. Haiguse pidurdamiseks on olemas ravim, mis maksab aastas üle 700 000 euro.

Tartu Ülikooli Kliinikumi lastefondi ja Klubi Tartu Maratoni koostöös toimuv Heateo jooks, mis leiab tänavu aset juba üheksandat korda, on seekord pühendatud just Kevini aitamisele. Heategevuslik jooksuüritus stardib sel reedel, 12. mail algusega kell 19 Tartus Tähtvere spordipargis.

Kevin alustas heade lastefondi annetajate toel hädavajaliku raviga selle aasta 22. veebruaril ning lapse raviarsti sõnul on esmased ravitulemused olnud silmaga märgatavad: „Lapsel on rohkem jõudu, ta ise on rõõmsam ja hingamisfunktsioon on teinud suure hüppe paremuse poole.“

Ka Kevini asenduskodu perevanem kinnitab, et lapsel läheb tänu ravimile väga hästi: „Ta on palju tegusam ja liikuvam, käib iga päev õues jalutamas ja pingutab kõvasti, et oma uus eesmärk – käia päevas 10 000 sammu – saavutada. Kevin ise ütleb, et ta ei väsi enam nii kiiresti, hingata on kergem ja jalad ei valuta enam kõndides.“

Raviga jätkamiseks vajab Kevin aga jätkuvalt heade annetajate abi. Lapse aastasest ravivajadusest on praegu puudu ligi 540 000 eurot.

Heateo jooks on mõeldud kõigile, kes soovivad aidata Kevinit ja veeta ühe kauni kevadise õhtupooliku aktiivselt. Iga 8-eurone pilet panustab lapse ravisse ning kohapeal on võimalik ka annetuskastidesse veel heategusid poetada või osaleda heategevuslikus õnneloosis.

Ehkki üritus kannab nime Heateo jooks, on oodatud ka kõik heategijad, kes soovivad 4,5-kilomeetri pikkuse raja läbida kõndides. Iga osalejat ootab üllatus Sportlandilt ning kõikide heategijate vahel loositakse välja vingeid auhindu nii Sportlandilt kui ka Eesti Rahva Muuseumilt, kirjastuselt Koolibri ning Kalev Spa veekeskuselt!

Heategevuslikule spordiüritusele on oma õla alla pannud ka Südameapteek, NutriMedical, Puidukoda ja HUUM.

Registreerimine on avatud aadressil https://tartumaraton.ee/et/tartu-maastikumaraton-2023/heateo-jooks.

Kevini tervitus kõigile heategijatele: https://www.youtube.com/watch?v=DKkrItfprHI

Tule ise ja võta sõbrad ka! Iga heategu loeb!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!