Algas teatrikoolitus õpetajatele!

5. mai 2023 ASSITEJ Eesti keskus - Kommenteeri artiklit

Emakeele- ja klassiõpetajad, huvijuhid ning teised huvilised saavad 5. maist osaleda kahepäevasel täiendkoolitusel „Teatrisäde kooli – kuidas rääkida õpilastega teatrist?“.

Jaanika Juhanson.

Maikuus eri linnades toimuvatel koolitustel annab teatripedagoog ja lavastaja Jaanika Juhanson praktiliste harjutustega põimitud ülevaate etenduse analüüsi võimalustest koolitunni raames. Lisaks saadakse ülevaade teatriametitest ja lavastusprotsessist ning tutvutakse Eesti etenduskunstidega. Loengu-seminariga kaasneb osalejatel eelnevalt võimalus vaadata ASSITEJ Eesti NAKS-festivali etenduste salvestusi, mis on aluseks seminaris toimuvale arutelule. Seminariga kaasnevad osalejatele jagatavad õppematerjalid, veebipõhine õpiobjekt etenduskunstide aluste mõistmiseks ja hilisemad individuaalsed kinnistavad harjutused. 

Katrin Nielsen.

Teatripedagoog ja rakendusteatri praktik Katrin Nielsen tutvustab rakendusteatri meetodeid ja räägib nende seosest noore vaataja teatriga. Ühtlasi julgustatakse õpetajaid draamameetodeid kasutama ka koolitundide raames. 

9. juunil toimub Tallinnas Rahvaülikooli ruumides koolituse lõpuseminar, kus saab osaleda ka veebi kaudu.

Seminari kavas on viis ettekannet: Eesti Teatri Agentuuri juhataja Kirsten Simmo teeb ülevaate Eesti noore vaataja teatri hetkeseisust ning sobivast dramaturgiast. Eesti Harrastusteatrite Liidu tegevjuht Kristiina Oomer tutvustab Eesti kooliteatreid ning nende toimimis- ja koolitusvõimalusi. Lavastuskunstnik Marge Martin lahkab oma ettekandes etenduse visuaalsete elementide analüüsivõimalusi. Tantsuteoreetik ja -õppejõud Kai Valtna arutleb, kuidas rääkida õpilastega tantsuteatrist ja muudest etenduskunsti nüüdisaegsetest vormidest. Grete Gross ja Lizeth Wolk tutvustavad kaasaegse tsirkuse toimimist ja võimalusi. Päeva hoiab koos Jaanika Juhanson.

Koolitused toimuvad

  • 5. mail Nooruse Majas (Pärnu, Roheline 1B) kl 10–17,
  • 11. mail Narva Vabal Laval (Narva, Linda 2) kl 10–17,
  • 12. mail Eesti Teatriliidus (Tallinn, Uus 5) kl 10–17,
  • 17. mail veebis (Zoom) kl 17–20,
  • 19. mail Valga Põhikoolis (Valga, Kungla 16) kl 11–18,
  • 24. mail Palade Põhikoolis (Hiiumaa, Palade küla) kl 10–17,
  • 26. mail Tartu Mart Reiniku koolis (Tartu, Vanemuise 48) kl 10–17.

Lõpuseminar toimub

  • 9. juunil Tallinna Rahvaülikoolis (Tallinn, Vene 6) kl 11–18.

Registreerimise lingi ja ajakava leiab ASSITEJ Eesti keskuse kodulehelt assitej.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!