Anna oma hääl aasta kooli väljaselgitamiseks

8. mai 2023 Harno - 1 Kommentaar
Pilt on tehtud Püha Johannese koolis.

Alates tänasest on avatud rahvahääletus, mille tulemusel selgitatakse välja aasta kool 2023. Aasta kooli tiitlile kandideerib kümme finaali jõudnud kooli viiest maakonnast. Hääletamine on avatud 19. maini.

Aasta kooli žürii liikme ning Haridus- ja Noorteameti koolituskeskuse projektijuhi Kätlin Valge sõnul oli konkursi tase väga kõrge ning kõik osalenud koolid on väärt esiletõstmist ja tunnustamist. „Iga kool tõi oma tutvustusvideos välja midagi erilist ja unikaalset, mis ongi selle konkursi suurim väärtus – oma armsa kooli nähtavaks tegemine. Ootan põnevusega rahvahääletuse tulemust, mis selgitab välja lõpliku võitja, ja olen kindel, et see saab olema põnev!“ sõnas Valge. „Soovin kõikidele osalenud koolidele jätkuvat edu, innukust ja kirge oma haridusliku missiooni täitmisel ning tänan imelisi kooliperesid konkursil osalemise eest!“

Aasta kooli teise žüriiliikme, populaarse tiktokkeri Roosabanaanikese ehk Arija Helmvee sõnul oli koolide hindamine konkursile saadetud tööde kõrge taseme tõttu keeruline. „Valik oli kohutavalt raske! Ma pidin vaatama kõik videod mitu korda läbi, et olla kindel enda valikutes, ja pidin mitu korda ka punkte muutma. Kõik olid nii tublid ja kui oleks võimalik, siis tahaks kõikidele maksimumpunktid anda!“ kommenteeris Helmvee, kelle sõnul olid videod kõik väga huvitavad ja eriilmelised ning tugevat rõhku oli pandud ka tehnilisele teostusele. „Ma väga pingsalt jälgisin enda reeglit: rõõmu peab olema näha! Minu punktid läksid nendele koolidele, kelle videotes inimesed tahtsid osaleda ja terve koolipere oli valmis kaasa lööma.“

Haridus- ja Noorteameti eestvedamisel kuuendat korda toimunud konkursil osales kokku 40 üldhariduskooli üle Eesti. Nende seast valis žürii välja kümme finalisti. Tänavuse konkursi märksõna on põnev õpikeskkond. „Ma arvan, et aasta kooli projekt on väga hea viis nii lastevanematele kui ka lastele valida endale või lapsele sobiv kool. Teiseks see on lahe projekt, et tuua koolipere kokku üheks lahedaks challenge’iks! Alati on tore ajusid ragistada ja mõelda kuidas enda kooli esindada,“ sõnas Helmvee.

Aasta kooli žürii otsusega pääsesid tänavu finaali kümme kooli (tegemist ei ole žürii pingereaga):

 1. Albu Põhikool,
 2. Jõhvi Gümnaasium,
 3. Kohtla-Järve Gümnaasium,
 4. Metsküla Algkool,
 5. Pärnu Mai Kool,
 6. Püha Johannese Kool,
 7. Tabasalu Gümnaasium,
 8. Tallinna Järveotsa Gümnaasium,
 9. Tallinna Tõnismäe riigigümnaasium Vabaduse Kool,
 10. TERA Peedu kool.

Aasta kooli finalistide videoid näeb alates tänasest ETV hommikusaates „Terevisioon“ ning lisaks saab nendega tutvuda portaali Novaator vahendusel. Rahvahääletus kestab 19. maini aadressil novaator.err.ee/aastakool.

Võitja väljaselgitamiseks liidetakse kokku rahvahääletuse tulemused ja žürii hinded. Aasta kooli tiitli võitja kuulutatakse välja 2. juunil ETV otsesaates „Terevisioon“.

Aasta kooli žüriisse kuulusid sel aastal lisaks Arija Helmveele ja Kätlin Valgele ka Ats Mattias Tamm Õpilasesinduste Liidust, Maris Raimets Haridus- ja Teadusministeeriumist ning Laura Kõrvits ERR-ist.

2022. aastal pälvis aasta kooli tiitli Läänemaa Ühisgümnaasium, 2021. aastal Uulu Põhikool, 2020. aastal Võru Gümnaasium, 2019. aastal Viljandi Gümnaasium ning 2018. aastal Tallinna 32. Keskkool.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Anna oma hääl aasta kooli väljaselgitamiseks”

 1. Peep Leppik ütleb:

  “NUPUKAS KOOLI TUTVUSTAV VIDEO SEL AASTAL” –
  nii võiks selle rahvahääletusliku konkursi nimi olla, aga mitte “Aasta kool”… Praeguse nime all me labastame-LIHTSUSTAME kõike koolis toimuvat. Pealegi on hindajad (žürii) koolikauged inimesed.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!