Eesti Noorsooteatri suvelavastus seikleb armastuse radadel

5. mai 2023 Eesti Noorsooteater - Kommenteeri artiklit
„Hingest ja südamest“ esietendub 2. juulil Tapa vanas jaamahoones. Foto: Vikipeedia

Eesti Noorsooteatri suvelavastus „Hingest ja südamest“ põhineb Anton Hansen-Tammsaare loomingul ja kirjadel ning viib vaataja Tapa raudteejaama vanasse hoonesse.

Armastus on Anton Hansen-Tammsaare loomingu üks kesksemaid teemasid. Kirjandusteadlane Maarja Vaino on selle kohta märkinud, et armastus on Tammsaare tegelastele alati probleem, mitte lahendus.

Lavastaja Mirko Rajas. Foto: Andres Roosileht

Noorsooteatri suvelavastuses saavad üürikeseks kokku kaks telge – olevikuline ja igavikuline – ning kohtuvad mitmed Tammsaare tegelased, mõned neist esimest korda, et rääkida ja küsida, naerda ja vaikida armastusest.  

„Hingest ja südamest“ loomingulise meeskonna jaoks ei ole tegu esimese Tammsaare tõlgendusega: 2019. aastal jõudis Mirko Rajase lavastatuna Noorsooteatri publiku ette klassiku samanimelisel noorpõlvejutustusel põhinev „Noored hinged”. 

Tapa esimene puidust jaamahoone sai valmis 1870. aastal, mille asemele ehitati jaama vajaduste kasvades uus, kivist hoone, mis valmis 1914. aastal. Puithoone lammutati järk-järgult 20. sajandi alguses. Uus jaamahoone jäi avatuks 2004. aastani. 2017. a tunnistati see kultuuriministri käskkirjaga ehitismälestiseks. 

Lavastuses mängivad Taavi Tõnisson, Anti Kobin, Risto Vaidla, Maria Ehrenberg, Doris Tislar ja Laura Nõlvak.

Dramaturgid Mirko Rajas, Helena Läks; lavastaja Mirko Rajas, kunstnik Rosita Raud, helilooja Vootele Ruusmaa, valguskunstnik Ivar Piterskihh. 

Esietendus 2. juulil Tapa raudteejaama hoones. Lavastust mängitakse juulis ja augustis 2023. 

Täiskasvanutele ja noortele (15+). Kahes vaatuses, kestab umbes kolm tundi.

Rohkem infot aadressil www.noorsooteater.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!