Mängime suvel ka!

5. mai 2023 Endla teater - Kommenteeri artiklit

Endla teatris saab menukamaid lavastusi ja värskeimat repertuaari näha ka suvekuudel. Teatrimajas sees, heitlikest ilmastikuoludest eemal, jõuab ajavahemikul 16. juunist kuni 26. augustini lavale kümme lavastust ja 37 etendust. Endlas ootab sind tähendusrikas teatrisuvi!

Lavastuses „Helluse keeles“ kehastavad ema ja tütart Carmen Mikiver ja Fatme Helge Leevald. Foto: Sirli Kirst

13. mail esietendub Endla Suures saalis Kaili Viidase lavastatud, viis Oscarit võitnud filmil põhinev Dan Gordoni näidend „Helluse keeles“. See on kaasahaaravalt koomiline ja liigutavalt südamlik lugu ühe ema ja tütre erakordsest sidemest, mis säilib elu ja armastuse keerdkäikude kiuste ning aitab mõlemal leida tee mõistmise ja läheduseni. Lavastuses mängivad Carmen Mikiver, Fatme Helge Leevald, Andrus Vaarik, Priit Loog, Ireen Kennik ja Sten Karpov.

22. juunil jõuab Küünis lavale maagilise huumoriga draama „Merrevaade“, mille lavastab Märt Pius (Tallinna Linnateater). Autor Edward Albee’le teise Pulitzeri preemia toonud särava dialoogi, ootamatute tegelaskujude ning fantastiliste pööretega draama on omapärane ning elule ja inimeseks olemisele uusi vaatenurki avav lugu armastusest ja abielust. Lavastuses mängivad Jaan Rekkor, Karin Tammaru, Jane Napp ja Karl-Andreas Kalmet.

Repertuaaris olevatest lavastustest pakutakse suvel Suures saalis lisaks romantilisele draamale „Helluse keeles“ vaatamiseks ka halenaljakat müügimehe lugu „15 meetrit vasakule“, inglise komöödiat „Norman Vallutaja“, meloodilist draamat „Suvitajad“ ja muusikalist lastelavastust „Tipp ja Täpp“. 

Küüni oodatakse vaatama maagilise huumoriga draamat „Merrevaade“, komöödiat ühe mehe ümbersünnist „Linda Vista“, eksistentsiaalset realismi „Dip“, tõestisündinud stseenidel põhinevat humoorikat lugu eestimaalaste suvedest „25 °C ja päike“ ning juulis viimast korda lavale jõudvat draamat „Üksik“. 

Teatris lood tähendusi ja koged suve rikastavaid tundeid! 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!