Õpetajate Leht 5. mail

3. mai 2023 - Kommenteeri artiklit

Võõrkeeleõpetajaid on selleks sügiseks keeruline leida

Sügisest peab olema Eesti koolides võimalik õppida vähemalt kahte B-võõrkeelt. Keeleõpetajat leida on mõnes väiksemas Eesti piirkonnas aga keeruline, sest õpetaja ei pruugi kooli läheduses elada ning keeleõpetaja väike töökoormus ei ole rahaliselt motiveeriv.

B-võõrkeeleks jälle vene keel

Käesoleval õppeaastal ei saa enamasti rääkida õpilaste valikust, kuna tihti õpitakse lihtsalt seda keelt, mida kool pakub. Õigesti valitud B-keelel on edu vaid siis, kui seda on võimalik ka pärast kooli praktiseerida.

FOORUM. Maikuu teema: üleminek elektroonsele riigieksamile

E-riigieksamitest eesti keele õpetaja pilguga

Kui tahame rakendada e-teste riigieksamil, siis tuleks korrektne e-kirjaoskus integreerida eelnevalt eesti keele tundidesse. Et praegune põlvkond, kes on kasvanud üles nutivahendeid kasutades, oskab korrektselt vormistada tekste ja lahendada arvutipõhiseid ülesandeid, on müüt, mis ei vasta üldse tõele.

Kes tegi? Ise tegin

Kas Eesti on Euroopa asjade ajamisel tasemel? 20 aastat tagasi valmistuti Eestis Euroopa Liiduga liitumise rahvahääletuseks. 14. septembril 2003 ütleski Eesti jah-sõna ning 1. maist 2004 oleme EL-i liige. Euroopa päeva, 9. mai eel küsib kolumnist Kalmar Kurs, kas saame midagi teha selleks, et EL-i tasandil toimuv poleks liialt arusaamatu ja elukauge.

Jälle on kevad ja jälle on festival!

Festival „Kevad on käes“ on Põhja-Tallinna linnaosa lasteaedade tore traditsioon, mis tänavu toimus juba kümnendat korda. Osales 17 lasteaeda, neist kümme eesti ja seitse vene õppekeelega, lisaks Kopli huvikool.

KASULIK VIIDE. Kui õpetajast saab õppeaine nägu

Tallinna Ülikooli kunstide didaktika nooremlektor, kunstiõpetaja ühisõppekava (MA) kuraator ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kunstiõpetaja Helen Arov tutvustab kasulike viidete rubriigis Oulu ülikooli artiklit, mis avab klassiõpetajateks õppivate tudengite meenutuste näitel kunsti õppimise arusaama kujunemise keerdkäike.

KULTUURISUVI

Tulekul on noorte laulu- ja tantsupidu, uuslavastusi, kontserte, näitusi ja palju muud põnevat, mida tasub suveplaanide tegemisel silmas pidada. Loe lähemalt kultuurisuve erilehest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!