Õpetajate nädalahoroskoop

26. mai 2023 - Kommenteeri artiklit

Kaljukits

Kaljukitsel on aeg otsida välja oma parimad hilbud ja vastupidavaimad tantsukingad – on alanud suurejooneliste pidude periood. Peokutseid laekub talle sellisel hulgal, et Omniva on sunnitud nende kättetoimetamiseks lausa lisapostiljoni palkama. Ta võtab hoogsaid valsipoognaid gümnaasiumi lõpuballil, kargab 9. klassi tutipeol nii, et kleidilitrid lendavad, ning on lasteaia kevadpeol jänese rollis. Kuuldused temast kui peolõvist ja seltskonnatähest levivad laialt ning ilmselt on varsti oodata külla Kroonikat.  

Veevalaja

Veevalaja rahakott paisub lähiajal nii paksuks, et ei mahu enam hästi kotti ära. Seetõttu loobub ta lausa raamatute ja vihikute kaasas tassimisest. Äkkrikastumise taga on ootamatult kaela sadanud mentoritöö, ülikoolist saabunud 15 praktikandi juhendamine ning Tenerifel puhkavate Kaladest kolleegide asendamine. Kõik see toob kaasa rikkalikud lisatasud.

Kalad

Ehkki suurem osa Kaladest õpetajaid päevitab endiselt kusagil peenetes väljamaa kuurortides, on mõne kohusetundlikuma südametunnistus siiski ärganud ning sundinud neid tööpostile naasma. Aklimatiseerumine võtab siiski pisut aega – õpilaste ja kolleegide nimed on meelest läinud ning paljud Kalad on isegi unustanud, mis ainet nad õpetasid.

Jäär

Jäärast õpetajat on haaranud seletamatu iluihalus ja kaunistamistung. Ta riputab oma klassi täis lillevanikuid, lipukesi ja õhupalle. Õpetajate tuppa sätib ta iga päev mõne isetehtud ikebana ning maalib hoogsalt koridoriseinetele südameid ja lilli. Vähe sellest, ta jääb tihtipeale pärast tunde koolimajja ning kui kolleegid on koju läinud, kaunistab ka nende klassiruume.

Sõnn

Sõnn on saanud tagasi oma energia ja teotahte ning püüab nüüd viimaste suvevaheajani jäänud päevade jooksul õpetamisest viimast võtta. Ta teeb eranditult kõikidele õpilastele kohustuslikke konsultatsioone ning kontrollib rangelt nende teadmisi mitte ainult enda, vaid ka teiste õppeainetes.  

Kaksikud

Kaksikutest õpetaja on õppeaasta viimastel nädalatel erakordselt populaarne. Tema õpilasi on haaranud enneolematu teadmisjanu ning soov iga oma hinnet, isegi viit, vähemalt pügala võrra tõsta. Ta saab tunda end tõelise staarina – kuhu iganes ta oma nina koolimajas pistaks, on tal fännide hordid sabas. Innukamad neist ootavad teda isegi vetsu ukse taga, et saaks järelevastamiseks aja kokku leppida.  

Vähk

Vähist õpetajat võivad oodata ees muutused. Ilmselt pakutakse talle tulevast sügisest lisatööd füüsika- või keemiaõpetajana. Seepärast on mõistlik laenutada juba eos raamatukogust John Farndoni ja Rob Beattie „Kuidas see töötab?“, Russell Stannardi „Onu Alberti kvantseiklus“ ja Matthias von Bornstädti „Kartmatu teadushiir Nero“ ning tuletada suvevaheaja jooksul meelde termodünaamika teine seadus ja Mendelejevi tabel.

Lõvi

Lõvist õpetaja mõtted on juba suves – oma unistustes uitab ta kirevas ja lehvivas kleidis lillelisel heinamaal ning tantsib meres mõne šarmantse härra või prouaga kirglist tangot. Ta loendab päevi vaheajani innukamalt kui õpilased. Kooli ilmub ta iga päev erineva suvekübaraga ja ütleb aeg-ajalt: „Jookske laiali, lapsed! Ohh, ärge jookske nii palju!“

Neitsi

Neitsist õpetaja on pisut nukrameelne, kuna pea kolmekuune lahusolek õpilastest on talle liig suur katsumus. Seepärast korraldab ta oma piina leevendamiseks suve igaks nädalaks mõne kokkusaamise õpilastega. Ta plaanib viia nad paadimatkale, telkima, Helsingi lõbustusparki, kõikide Eesti teatrite suveetendustele ning tagatippu kutsub kõik oma õpilased koos vanematega jaaniõhtuks enda juurde.

Kaalud

Kaalud on mõtetega juba järgmises õppeaastas. Tal on valmis detailsed töökavad, läbi mõeldud tunniväliste ürituste plaan ning loodud Google Classroomi kõik ained. Pärast tunde käib ta Rahva Raamatus uusi punaseid pastakaid ostmas ning surfab innukalt kontoritarbeid müüvates e-poodides. Ilmselt käib ta juba ka kooli sekretärile närvidele, nõudes järgmise aasta klassinimekirju. 7.b klassi nimetab ta eelhäälestusena juba 8.b-ks.  

Skorpion

Skorpionist õpetajat on viimaks tabanud kevadväsimus. Tundides vajuvad tal silmad iseenesest kinni ning aeg-ajalt kostab tema laua tagant norinat ja norskeid. Hoolivad õpilased lasevad kurnatud pedagoogil puhata ning lahendavad iseseisvalt töövihikust ülesandeid. Tavaliselt leiab pärastlõunal kooli koristaja tukkuva Skorpioni ning saadab ta taksoga koju. 

Ambur

Amburist õpetaja on võtnud kindlalt nõuks end suvetöödest vabastada ning seetõttu kulub tal praegu kogu aur kõikide puudulike hinnetega õpilaste tabamiseks. Ta jälitab kahemehi koridorides, passib neid koolimaja välisukse juures ning suhtleb aktiivselt lastevanematega. Suurim väljakutse on jääda tugevaks ning mitte anda järele kiusatusele puuduvad tööd õpilaste eest ise ära teha.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!