Tallinna Keskraamatukogu kuu teema: põnev sündmuskoht muuseum

26. mai 2023 Ketlin Priilinn Pääsküla raamatukogu raamatukoguhoidja - Kommenteeri artiklit

Marge Pärnits „Nässu“ (2014)

Karu Nässu elab Tartu Mänguasjamuuseumis ning temast inspireerituna on kirjanik Marge Pärnits kirjutanud toreda lasteraamatute sarja, kus tegutseb nii nimetatud karu ise kui ka tema mitmesugused põnevad sõbrad, kes kõik ongi päriselt muuseumi eksponaadid.

„Nässu“ on sarja esimene osa. Raamatus jutustab karu oma tegemistest ja unistustest ning julgustab lapsi muuseumi külastama.

Raamatut kaunistavad Siim Vahuri vahvad pildid muuseumist.

Karu Nässu raamatute sarjas on ilmunud veel „Nässu ja lumekruubid“ (2019) ja „Nässu ja ko-hu-ta-valt kole kummik“ (2021).

Kairi Look „Härra Klaasi pöörane muuseum“ (2016)

Raamatus on juttu kolmest esimese klassi lapsest: Renest, Augustist ja Annast. Ühel päeval viib nende õpetaja Robert nad kunstimuuseumisse, kus laste üllatuseks juhtub kõige imelisemaid asju, mida nad näinud on. Seda juhib roheliste vuntsidega mees nimega härra Klaas ja muuseumis on kõik võimalik – isegi see, et tegelased astuvad maalide pealt maha, räägivad ja suhtlevad ja teevad pahandust!

Raamatust jäävad kõlama väga vahvad mõtted: kujutlusvõimel on vägev jõud ning kes imedesse usub, sellega juhtuvadki imed! Selle raamatu said Tallinna Keskraamatukogult kingituseks kõik 2016. aastal Tallinnas kooliteed alustanud lapsed.sküla raamatukogu raamatukoguhoidja


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!