Üks vahva laager on suve lahutamatu osa

5. mai 2023 Kristi Stahl lasteklubi Väike Päike - Kommenteeri artiklit
Linnalaager pakub lapsele avastamisrõõmu ning põnevaid ja arendavaid tegevusi. Foto: Väike Päike

Väike Päike ootab 6–10-aastaseid lapsi linnalaagritesse Tallinnas, Tartus, Viimsis, Laagris ja Peetris. 

Laager pakub lapsele mitmekülgset ja läbimõeldud tegevust. Laagris proovime, katsetame ja kogeme! Laps saab tulla sõbraga ja sõbrata, see on koht, kus on võimalus luua uusi sõprussuhteid. 

Liikumiseks kasutatakse ühistransporti ja toimetatakse õues iga päev. Nädalasse on planeeritud avastusretked, temaatilised tegevused, lõbusad mängud ja palju muud põnevat. Iga päev sööme sooja lõunasööki ja õhtuoodet. Kui pikka aega kodust eemal viibimine tundub lapsele veel hirmutav, on linnalaager parim valik. 

Leon (9-aastane) on käinud kahel suvel laagris ning plaanib sel aastal kindlasti uuesti minna: „Kõige lahedam oli, et sain uue sõbra, keda suvel ka Saaremaal kohtasin. Meeldis, et sai nii palju looduses käia, ehitasime onni ja pidasime piknikut. Vanalinnas oli äge aardejaht. Tahaks juba uuesti suve, sest laagris on nii lõbus!“  

Milliseid oskusi laagris arendatakse? 

Laager pakub häid võimalusi aasta jooksul õpitut kinnistada või sügisel ees ootava koolieluga sujuvalt harjuda. Võõrasse seltskonda sattumine ja eri vanuses lastega koos tegutsemine arendab iseseisvust ja probleemide lahendamise oskust. Olenemata laagri temaatikast pöörame tähelepanu liikumisele, täisväärtuslikule toitumisele ja vaimsele heaolule. Iga laps, kes laagris on, tunneb ennast grupi väärtusliku osa ja vahva kaaslasena!

Lisaks pakub laager lapsele avastamisrõõmu, uusi sõpru ning palju põnevaid ja arendavaid tegevusi. Kuna Väikese Päikese fookusteemad on seotud digiõppe ja robootikaga, on laagritesse integreeritud tulevikuoskuste ja digiõpe. Valikus on ka keskkonnasäästlikkusele ja õuesõppele suunatud laagrid, muusika- ja loovuslaagrid. Kindlasti leiab igaüks endale oma! Linnalaager annab lapsele juurde julgust ja iseseisvust, arendab koostöö- ja suhtlemisoskust ning loovust, mida läheb vaja igas vanuses ja igal elualal. 

Uuri laagrite kohta lisainfot siit: https://www.lasteklubi.ee/teenused/lastelaagrid/


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!