Erikomisjon arutab eesti keele õpet vene õppekeelega põhikoolides

14. juuni 2023 Riigikogu pressiteenistus - Kommenteeri artiklit

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, et arutada eesti keele õpet vene õppekeelega põhikoolides.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul ei ole senine eesti keele õppe korraldus taganud nii, et vene õppekeelega põhikooli lõpetajad omandaksid Eestis edukaks edasiõppimiseks vajaliku eesti keele oskuse. „Riiklik õppekava näeb ette, et vene õppekeelega põhikoolide lõpetajad saavutavad eesti keeles B1-taseme, kuid ligikaudu kolmandik lõpetajatest ei ole pika perioodi vältel selle tasemeni küündinud. Sageli ei vasta ka õpetajate ja koolijuhtide eesti keele oskus nõutud tasemele,“ lisas ta.

Erikomisjoni istungile on kutsutud haridus- ja teadusminister Kristina Kallas, Haridus- ja Noorteameti peadirektor Jaak Raie, Narva linnapea Katri Raik, Tallinna abilinnapea Andrei Kante ja Riigikontrolli esindajad.

Komisjoni avalik istung algab kell 8.15 ja seda saab jälgida veebiülekandes.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!