Kaamos Group OÜ panustab Saaremaa õpetajate arengusse

9. juuni 2023 Saaremaa vallavalitsus - Kommenteeri artiklit
Mikk Tuisk ja Juulika Vahter. Foto: Saaremaa vallavalitsus

Täna, 8. juunil allkirjastasid Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk ja sihtasutuse Targem Tulevik juhatuse liige Juulika Vahter koostöölepingu, et hakata välja andma Saaremaa õpetajate arenguks mõeldud stipendiumit. Stipendiumi eesmärk on toetada uute õpetajate ja tugispetsialistide erialast enesetäiendamist ning järgmisel kolmel aastal saavad sihtasutuselt kuni 2500-eurose stipendiumi vähemalt kümme õpetajat.

Kaamos Group OÜ nõukogu liige ja sihtasutuse Targem Tulevik juhatuse liige Juulika Vahter ütles, et väikese riigi kõige suurem vara on haritud inimesed ja hea kooliharidus on parima tootlusega vara, mistõttu on Kaamose lähiaastate prioriteet toetada ennekõike haridusprojekte. „Kuna Kaamose omanikeringi juured on Saaremaal, on loogiline alustada õpetajatele suunatud stipendiumi väljaandmisega just siin,“ sõnas ta. „Meie eesmärk on olla heaks eeskujuks ka teistele ettevõtjatele, kuna haritud inimesed on meie ühine mure. Oleme haridusprojektide toetamiseks asutanud sihtasutuse Targem Tulevik, mille kaudu saavad kõik ettevõtjad valdkonda panustada,“ selgitas Juulika Vahter ja lisas, et järelkasvu tagamiseks on vaja noori õpetajaid toetada ja motiveerida ning seda just väljaspool tõmbekeskusi.

Saaremaa vallavanema Mikk Tuisu sõnul on noorte õpetajate leidmine ja nende innustamine katsumus kõigile omavalitsustele ning seda eriti maapiirkondades. „Erasektori initsiatiiv haridusvaldkonnas on igati tervitatav ja Kaamose algatus kiiduväärt ettevõtmine. Loodetavasti toob see Saaremaale nii uusi õpetajaid kui ka motiveerib siin juba töötavaid õpetajaid ja õpetajaks saada soovijaid pühenduma meie noorte tuleviku paremaks muutmisele,“ ütles Tuisk. Vallavanem lisas, et koostöö ettevõtjatega loob täiendava võimaluse haridusasutustes tööle asunud inimeste märkamiseks ja nende toetamiseks.

Stipendiumiga soovitakse pakkuda Saaremaa vallas tegutsevate õppeasutuste uutele õpetajatele, õppejõududele ja tugispetsialistidele ning praktikantidele erialase enesetäiendamise võimalust. Stipendium on mõeldud teadmiste või oskuste omandamiseks ja võimete arendamiseks, aga ka loomingulise või teadusliku tegevuse soodustamiseks. Toetatakse näiteks õppereisidel, täienduskoolitustel, seminaridel, konverentsidel või kursustel osalemist ja teisi sarnaseid tegevusi.

Uue õpetaja, õppejõu ja tugispetsialisti stipendiumi suurus on kuni 2500 eurot ning praktikandi stipendium kuni 500 eurot taotleja kohta. Stipendiumit saab taotleda õpetaja, õppejõud või tugispetsialist, kes on konkursi väljakuulutamisega samal või eelneval õppeaastal asunud esimest korda tööle või praktikale Saaremaal koolieelses lasteasutuses, põhikoolis, gümnaasiumis, huvikoolis, kutseõppeasutuses või kõrgkoolis.

Esimene konkurss taotluste esitamiseks on plaanis välja kuulutada 2023. aasta oktoobris ja järgmine 2024. aasta märtsis. Stipendiumite määramiseks moodustatakse konkursikomisjon, kuhu kuuluvad sihtasutuse Targem Tulevik ja Saaremaa valla esindajad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!