Õpetajate Leht 22. juunil

21. juuni 2023 - Kommenteeri artiklit

Kristina Kallas: Kogu ühiskond peab pingutama, et eestikeelsele õppele üle mindaks

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas vastab õppeaasta lõpul koolirahva küsimustele ja tutvustab oma plaane.

Millist tuge vajab alustav õpetaja?

Sügisel liitub koolidega taas uusi õpetajaid, kes on veel oma õpetajakarjääri alguses. Mõnikord on alustav õpetaja esimese õppeaasta lõpuks nii väsinud, et ei jätkagi õpetajana töötamist. Kuidas saaks kool ja koolipere alustavat õpetajat toetada, et sisse elada oleks võimalikult lihtne?

Erikoolide õpilaste kunstiprojektil täitus 15 aastat

Mai viimane päev tõi Noblessneri sadamalinnaku platsile kaheteistkümne erikooli kunstihuviga õpilased. Neil oli kaasas 55 uueks tuunitud tooli, mille nad sealsamas lillale vaibale näituseks kokku panid.Kunstiprojekt „Valgele valgega“ on nagu üleriigiline erivajadustega laste kunstiõpetuse ainevõistlus, aga palju võistlusvabam ning kuhjaga häid muljeid ja kogemusi loov ettevõtmine.

Kunst kutsub õue

Iga aastaaeg pakub õuekunstiks lõputult võimalusi, tuleb ainult loovus vabaks lasta, kinnitab Tallinna Kolde Lasteaia õpetaja Ave Teichmann. Eelmise õppeaasta jooksul viis ta oma Maipõrnikate rühma 2–3-aastaste lastega õues ja õuesõppeklassis läbi 70 kunstitegevust, üks põnevam kui teine.

Järgmine Õpetajate Leht ilmub 18. augustil.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!