Õpetajate Leht 9. juunil

7. juuni 2023 - Kommenteeri artiklit

FOOKUSES. Reemo Voltri: õpetajaks õppijate stipendium peab olema konkurentsivõimeline

Üks suurimaid probleeme on, et õpetaja palk ei ole teistel kõrgharidust eeldavatel töökohtadel pakutavaga võrreldes konkurentsivõimeline, kuid see ei ole ainuke põhjus.

Sõnades on kõik koolid kiusamisvabad. Aga ometi liigub mingi tont mööda Eestimaad

Tänapäeva tehnilised vahendid võimaldavad õpetajat vahvasti kiusata ja näiteks kaheksakümnendate koerused on selle kõrval naljamäng. Kui lapspsühhopaat leiab omale kaasamõtlejaid kooli juhtkonnast, lastevanemate hulgast või klassijuhataja näol, siis on olukord arvete klattimiseks „ebasobiva“ õpetajaga väga soodne. Nõiajaht võib alata!

Erakoolide mured puudutavad kogu koolivõrku

Eesti Eraüldhariduskoolide Ühendus saatis sel õppeaastal Haridus- ja Teadusministeeriumile juba teise pöördumise, mille ajendiks on kulude kiirest kasvust järjest keerulisemaks muutuv majanduslik olukord. Kerge pole ju kellelgi, aga mis teeb erakoolide elu eriti raskeks? Põhjusi selgitavad Eesti Eraüldhariduskoolide Ühenduse esimees, Audentese erakooli direktor Ahto Orav ja Kuressaares tegutseva kuueklassilise Luce Kooli direktor Tiia Leppik.

Miks ma tahan olla eraõpetaja?

Nõo Reaalgümnaasiumi õpetaja ja Sirgu Loomekoja eraõpetaja Kristina Veidenbaum leiab, et eraõpetajana on tal suurem võimalus tunnetada, kas mingist ainest võiks kujuneda õpilase edasine tee. Kui jah, saab ühisest õppimisest tohutult rikastav kogemus.

Loengutarkused läksid kohe klassiruumis käiku

Tänavu lõpetab Tartu Ülikooli kaasava hariduse magistriõppekava esimene lend – staažikad kooli- ja lasteaiaõpetajad ning kooli- ja lasteaiajuhid, kes tundsid huvi kaasava hariduskorralduse vastu ja kahe aasta eest õpinguid alustasid. Mis ülikoolis omandatud teadmistest on läinud töösse? Mida tahaks veel õppida? Mis teeb kaasava hariduse rakendamisel muret? Magistrandid vahendavad oma muljeid.

Hollandlane õpetab kunstikoolis ukrainlastele eesti keelt

Tartu Kunstikoolis õpib 31 Ukraina noort. Et uue väljakutsega – ukrainlastele eesti keele õpetamisega – veelgi paremini toime tulla, küsisid õpetajad endale abiväge Tartu Ülikooli vabatahtlikest üliõpilastest abiõpetajate programmist. Üheks abiõpetajaks sai Koen Planken – hollandlane, kes õpib eesti keele õpetajaks.

Tartu lasteaednike õppereis Austriasse
Tartu koolieelsete lasteasutuse juhid, õppejuhid, linna haridusosakonna ja Hariduse Tugiteenuste Keskuse töötajad käisid 24.–28. aprillini õppereisil Austrias sealse alushariduse korraldusega tutvumas. Saadi kuhjaga häid ideid, mida oma asutuste töös rakendada, aga ka kinnitust, et Eesti lasteaedades on kõik väga hästi.

Saue valla lasteaedade tantsupidu hoiab elus traditsiooni ja liidab kogukonda

Saue valla tosinale ühtehoidvale lasteaiale on meeldinud koos lustida juba kümme aastat. Just nii pikk on valla lasteaedade tantsupeo traditsioon. 23. mail Laagri kooli staadionil toimunud tantsupeol osales 12 lasteaeda: kokku 50 rühma ligi tuhande osavõtjaga. Lisaks õpetajad, abilised, pered ning huvilised lähemalt ja kaugemalt.

Õpetaja päevik: Kristi Lõbu

„Õpetaja päeviku“ seekordne persoon on Kristi Lõbu, kes on Avinurme Gümnaasiumi inglise keele õpetaja. Mis teda õpetajatöös motiveerib ning millisest haridusmaailmast ta unistab?


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!