Õpetajate nädalahoroskoop

16. juuni 2023 - Kommenteeri artiklit

Kaljukits

Kaljukitsest õpetaja puhkab täiel rinnal. Ta on hankinud endale kõikide kontsertide ja etenduste piletid ning festivalide passid ja nii ta lustib muudkui ühelt sündmuselt teisele. Ta ümiseb ja õõtsub Jaan Tätte kontserdil „Ojakese“ laulu saatel, kulutab läbi mitu paari kingi Anne Veski, Dagö ja 2 Quick Starti kontsertidel ning on juba neljapäeva varahommikul Viljandi folgil kohal ja kepsutab neli päeva järjest Kirsimäel. Ilmselt ilmub ta õppeaasta esimesele koosolekule otse mõnelt peolt. 

Veevalaja

Veevalajast õpetaja saab end lõpuks ometi korralikult välja magada. Esimestel puhkusepäevadel keeldub ta voodist tõusmast ning laseb pereliikmetel endale nosimiseks head ja paremat tassida. Ta vaatab uinakute vahele ära kõik Netflixi sarjad ning kerib teki all Facebooki ja Instagrami sellise hooga, et sõrm villis. Mõned üleväsinumad mängivad isegi „Tetrist“ ning vaatavad tundide viisi kassivideoid. 

Kalad

Kalad on võtnud nõuks suve jooksul end nii vaimselt kui füüsiliselt tippvormi viia. Nad mediteerivad, venitavad, võimlevad, kõnnivad päevas 40 000 sammu ning teevad näojoogat sellise hoolega, et põsesarnad hakkavad juba vaikselt silmi kinni suruma. Igal päikesetõusul väntavad nad jalgrattaga lähima veekogu juurde suplema ning loojangul lesivad nõelmatil selja auklikuks. Kahe nädala pärast on nad kogu sellest trallist nii kurnatud, et otsustavad lõpuks puhkama hakata. 

Jäär

Jäärast õpetaja on otsustanud kuni puhkuse lõpuni end täiesti tööst välja lülitada. Ta teeb seda lausa nii põhjalikult, et õpilasi ja lapsevanemaid tänaval kohates teeskleb, et ei tunne neid. Kui ta suveüritusel kolleegidega kokku põrkab, suhtub ta neisse kui verivärsketesse tuttavatesse ning väidab, et ei ole nendega kunagi varem kohtunud. Võimalik, et ta isegi tutvustab end valenimega ning salgab maha oma ameti, väites, et töötab arengutreeneri või Stefani taustalauljana. 

Sõnn

Sõnnist õpetaja teab, et elukestev õpe peab jätkuma ka puhkuse ajal, ega jõua kuidagi algavaid suvekoolitusi ära oodata. Ta on ostnud endale koolituseks mitu uut märkmikku, kavatsedes iga kursustel kuuldud mõtte üles tähendada ning kohe septembrikuus praktikasse rakendada. Ta võtab õppimist nii tõsiselt, et kui mõni ülemeelikum kolleeg koolitusel liialt puhkusevaibi üles näitab ning kõrvalistujaga natuke sosistab, pööritab Sõnn vihaselt silmi ja sisistab „Tssssssssss!!!!!“. 

Kaksikud

Kaksikutest õpetaja saab viimaks ometi aega pesta ära kõik viimastel nädalatel kraanikaussi kuhjunud nõud, korjata põrandalt ja toolidelt kokku sinna kogunenud riided ning küürida puhtaks läbipaistmatuks muutunud aknad. Ta pakib talveriided kapi tagumistele riiulitele, istutab toataimi, tõstab mööblit ringi, tellib IKEA-st uusi diivanipatju ning sätib riiulitel nipsasju ringi. Ta naudib kodus olemist nii väga, et „ootamatu migreenihoog“ takistab teda isegi parima sõbranna sünnipäevale minemast.

Vähk

Vähist õpetaja on otsustanud puhkuse vältel end mitmekülgselt arendada. Ta laenutab raamatukogust niplispitsi käsiraamatu, montenegro-saksa sõnaraamatu ning maleõpiku. Ta uurib, kuidas marineerida mustikaid, harjutab õunapuu külge kinnitatud köiel õhuakrobaatikat ning ehitab vanast kohvipurgist fotokaamera. Tema ainus mure on, et suvi enne otsa ei saaks, kui ta ka kujundujumist, karmoškamängu ning breiktantsu on jõudnud proovida. 

Lõvi

Lõvist õpetaja suvi möödub mööda ilma ringi rännates. Niipea kui laulupidu selleks puhuks pillid kotti paneb, on Lõvi juba reisikohvriga Tallinna lennujaamas turvakontrollis. Terve suve tiirleb ta eri maade vahet sellise tempoga, et vahel läheb tal ka endal segamini, kus riigis ta parasjagu viibib. 

Neitsi

Neitsist õpetaja on viimaks klassiukse väljastpoolt lukku keeranud, kastmist vajavad toataimed endale koju tarinud ning aktuseliigutusest niiske nina kuivaks nuusanud. Ta määrib end pealaest jalatallani päikesekreemiga kokku, surub kübara silmini ja viskub Eesti suve heitlikke ilmasid eirates lähimasse randa liivale lesima. Püsti tõuseb ta ilmselt alles augustikuu keskpaigas. 

Kaalud

Kaaludest õpetaja esimesed puhkusenädalad mööduvad sisemiste heitluste tähe all. Tal on raske end tööst välja lülitada ning ta ei leia kuidagi asu. Aeg-ajalt proovib ta alustada mõne kolleegiga Messengeris vestlust: „Mis sa arvad, kas vaataks ainekava üle?“ või „Mis sa 1. septembril selga paned?“ või „Mitu uut õpilast su klassi tuleb?“ või „Läheks esmaspäeval Ülemistesse kontoritarvete poodi šoppama?“, aga loomulikult ei saa ta ühtki vastust. Pole vaja muretseda, ärevus leeveneb juba mõne nädala jooksul.

Skorpion

Skorpionist õpetaja sotsiaalse suhtlemise taluvuslävi sai õppeaasta lõpuks kuhjaga ületatud ning nüüd naudib vaikust ja vabadust. Ta on ostnud kokku mitme nädala toiduvaru, pakkinud kaasa autotäie raamatuid, hoiatanud pereliikmeid ning lukustanud end oma suvemajja. Seal lükkab ta telefoni välja ning kavatseb veeta terve suve mõnusasti lugedes. Kui sõbrad teda otsides ka suvemaja juurde põikavad, tõmbab ta kardinad ette ning loeb südamerahuga diivanil krussitõmbunult edasi. 

Ambur

Amburist õpetaja ei jõua kuidagi laulupidu ära oodata. Ta kannab ka kodus olles rahvariideid, liigub enamasti polkasammul ning laulab lakkamatult kogu selle aasta laulupeorepertuaari kõikide häälerühmade partiid mitu korda läbi. Õhtuti, kui teised pereliikmed mõnda põnevat krimisarja vaatavad, vaatab Ambur eelmiste laulupidude pilte ja videosalvestisi. 

Illustratsioonid: Anakonda Lembelill


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!