Õpetajate nädalahoroskoop

22. juuni 2023 - Kommenteeri artiklit

Kaljukits

Kaljukitsest õpetaja on suutnud end juba kuldpruuniks päevitada. Ta läheb igal hommikul päikesetõusu ajal randa ning lesib seal kuni pimedani. Pööripäeva paiku, mil ööd lühikesed, ei hakka ta end kojuminekuga vaevamagi. Suurem osa puhkuserahast kulub tal päikesekreemidele. Merekohin ja kajakate kisa kostab ta kõrvus kuni esimeste jõululauludeni.

Veevalaja

Veel enne, kui esimesed maasikamoosid saavad purkidesse kaanetatud, igatseb Veevalajast õpetaja juba oma õpilasi. Õhtuti vaatab ta heldinult klassipilte ning otsib välja kõik laste joonistatud sünnipäeva-, õpetajate päeva ja jõulukaardid. Õnneks möödub suvi ruttu ja igatsema ei pea liiga kaua. 

Kalad

Kaladest õpetaja on sel suvel tõeline seltskonna hing, ta lõbutseb täiel rinnal ega jäta kasutamata ühtki võimalust korralikult pidutseda. Jaaniõhtul sõidab ta taksoga ühelt peolt teisele, et mitte millestki ilma jääda, hüppab üle lugematu arvu lõkete ning tantsib kümnete bändide saatel, nii et tolmupilv pea kohal. 

Jäär

Jäärast õpetaja saab sel suvel üllatavaid tööpakkumisi. Kuuldused temast kui superõpetajast on laialt levinud ning korraga ihaldavad teda mitukümmend Eesti kooli, pakkudes talle uskumatult soodsaid töötingimusi – kümnetunnist töönädalat topeltpalga eest ja 75 päeva puhkust. Jäärast õpetaja on aga oma õpilastesse nii kiindunud, et ükski kullamägi ei suuda teda nendest eemale rebida. 

Sõnn

Sõnnist õpetajat ootab ees nii särisev suvi, et ka kõige romantilisemad Hollywoodi filmid tunduvad selle kõrval tuimad ja uimased. Sõnni suvi on täis paadisõite kuuvalgel, päikeseloojanguid rannas ning uitamisi augustitähtede all. Kõike seda saadab lakkamatu ööbikulaul ning lillelõhn. Jaaniööl leiab ta päris kindlasti sõnajalaõie. 

Kaksikud

Kaksikutest õpetaja puhkab aktiivselt, nautides askeldamist aias. Suurema osa suvest veedab ta uurakil köögiviljapeenarde kohal kõpitsedes ja kasvuhoones siblides. Ta on pistnud mulda kõikvõimalike köögiviljade seemneid ning istutanud vähemalt 20 sorti maasikaid. Nüüd ta siis harvendab, rohib, kastab ning korjab taimedelt kapsausse. Küünealused on tal vähemalt lõikuspühani mullased. 

Vähk

Vähist õpetaja suve tippsündmus on peagi algav laulu- ja tantsupidu. Ta tõmbab mitu korda päevas rahvariided selga ning laulab ja tantsib kogu repertuaari läbi. Partneriks rabab ta esimese ettejuhtuva pereliikme, kes on sunnitud mis iganes tegevuse katkestama, et „Üle mere“ ja „Oige ja vasembat“ kepsutada. 

Lõvi

Lõvist õpetaja kipub sel suvel magusaga liialdama. Ta reisid kannavad teda kohvikust kohvikusse ja restoranist restorani. Lissabonis nosib ta Pastéis de Nata’sid ja Pariisis ekleere nii, et suu ümber kreemivõru. Roomas peab ta endale meelde tuletama, et ei pea kogu maailma jäätist tingimata üksinda ära sööma.

Neitsi

Neitsist õpetaja parandab suvel oma sportlikku vormi märkimisväärselt. Ta treenib iga päev tublisti – hommikuti võimleb, lõuna ajal tõstab hantleid ja keerutab hularõngast ning õhtuti hüppab naabrilaste liivakastis kaugust. Ta unistab, et äkki lubatakse tal sügisel ka mõned kehalise kasvatuse tunnid enda kanda võtta.  

Kaalud

Kaaludest õpetaja on otsustanud end lõppude lõpuks korralikult välja magada. Ta tõuseb voodist alles keskpäeval. Pärast hilist hommikusööki teeb ta kohe ühe kosutava uinaku, mis kestab täpselt lõunasöögini. Sellele järgneb mõnus iluuni ning ärgates ongi käes aeg õhtust süüa. Pärast seda ei kulu muidugi enam kaua, kui silm jälle kinni vajuma hakkab. Pidžaama võtab Kaaludest õpetaja seljast alles 1. septembri hommikul.

Skorpion

Skorpionist õpetaja tüdineb puhkusest kaunis kiiresti ning hakkab juba vaikselt järgmiseks kooliaastaks valmistuma. Ta nokitseb töökavade kallal, tellib uusi õppevahendeid ning koostab igale õpilastele individuaalse ülesannete kogu. Lisaks joonistab ja kirjutab ta valmis kõikidele kolleegidele ning õpilasele sünnipäevakaardid, et talveperioodil lihtsam oleks. 

Ambur

Amburist õpetaja ei suuda kuidagi suruda endas maha kihu kedagi õpetada ning seepärast otsib ta endale eraõpilasi. Kuna ükski laps suvevaheajal õppimise vastu liigset huvi ja indu üles ei näita, on Ambur nõus tunde kasvõi tasuta andma, peaasi et saaks kellelegi ristvõrrandit seletada ning Teise maailmasõja olulisimaid lahinguid tutvustada. 

Illustratsioonid: Anakonda Lembelill


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!