QR-koodiga loodust avastama

12. juuni 2023 Kuressaare Ida-Niidu LA - Kommenteeri artiklit

Just nii, QR-koodiga saab alates järgnevast õppeaastast teha Kuressaare Ida-Niidu Lasteaia õueala loodusrajal, sest Tallinna Ülikooli ja Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži tudengid koostöösKuressaare Ida-Niidu Lasteaia õpetajatega on valmis saanud uudse õppematerjali.

Kuressaare Ida-Niidu Lasteaia õues kasvab palju eri liiki puid ja põõsaid. Eelmisel aastal tekkis meie lasteaia loodushariduse rühma õpetajatel idee õuesõppe võimaluste avardamise eesmärgil seda liigirikkust senisest enam ära kasutada ja luua üks uudne, tänapäevane ja omapärane loodusrada. Idee teostamiseks jäi õpetajatel oskusi ja teadmisi väheks ja appi kutsuti Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži tudengid, kes õppeaines ELU ehk „Erialasid lõimiv uuendus“ said valmis lastele vanuses 1,5–7 aastat sobiva innovatiivse ja kaasaegse õppevahendi puude ja põõsastega tutvumiseks. Projekti juhendas ülikoolipoolse mentorina Arvo Pärenson ning lasteaia õpetajate esindaja ja Haapsalu kolledži tudengina Piret Tomson. 

Loodusraja läbimist saadavad ning lapsi ja õpetajaid suunavad tudengite disainitud QR-koodidega viidad iga puu või põõsa juures ja veebileheküljed nende koodide taga. Õpetajad ja lapsed saavad enda meediapädevust ja liikumisaktiivsust arendada. Eelkooliealised lapsed saavad lugeda iga puu kohta lühikest tutvustust, leiavad sealt mänge ja pilte.

Õpetajad on uue õppevahendiga tutvunud, lapsed on saanud ühisel õuesõppe päeval iseseisvalt QR-koodi avada, mängida mänge, mida neil lehekülgedel on välja pakutud, ja lugeda või kuulata, kuidas meie õue puud endast räägivad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!