Õpetajate nädalahoroskoop

25. aug. 2023 - Kommenteeri artiklit

Kaljukits

Miski ei tee Kaljukitsest õpetajale suuremat rõõmu kui peagi saabuv september. Juba juulikuus ostis ta õppeaasta avaaktuseks uue kleidi ning broneeris aja juuksuri juurde, maniküüri ja pediküüri. Klassiruumi mööblit on ta viimaste päevade jooksul lugematu arv kordi ümber paigutanud. Parajasti kõõlub Kaljukits ilmselt lae all, kinnitades klassi kaunistamiseks lampide külge lipukesi ja õhupalle.

Veevalaja

Veevalaja on kannatamatult oodanud päeva, mil koolimaja pärast kollektiivpuhkust valve alt maha võetakse. Juba jaanipäevast alates on igapäevased jalutuskäigud teda ikka ja jälle kooli ümbrusesse viinud, kus tema igatsev pilk on oma klassi aknasse tardunud. Alates augustikuust ei ole Veevalajat enam mujal nähtud kui vaid oma klassis ning koristaja saab ta alles vastu ööd suure riiu ja sunniga majast välja. 

Kalad

Kaladest õpetaja on küll natuke nukker, et pikk mõnus puhkus selleks korraks läbi on, kuid optimistlik meelelaad aitab ta sellest katsumusest kenasti üle. Pea ju see sügisvaheaegki ei tule ning pärast seda on vaid mõni nädal kosutava jõulupuhkuseni. Seejärel ei lähe enam kuigi kaua veebruarivaheajani ja sealt on aprillivaheaeg vaid käbiviske kaugusel, ning siis terendabki järgmine pikk ja mõnus suvepuhkus!

Jäär

Jäärast õpetaja patareid on pilgeni täis. Terve suve on ta innukalt kasvatusteaduslikke raamatuid tudeerinud ja uuemaid haridusteooriaid uurinud ning nüüd ta lausa põleb soovist kõik õpitu kohe praktikasse rakendada. Kolleegidele käib ta oma entusiasmiga natuke närvidele, sest kipub ka neid survestama „pauku uut moodi tegema“.

Sõnn

Sõnnist õpetaja uitab veel rahulikult mustikapõõsaste vahel ja küürutab kukeseente kohal. Ta on mooside vaaritamise ja kurkide marineerimisega nii ametis, et ei märkagi, kuidas eelolevaid puhkusepäevi järjest vähemaks jääb. Valitseb tõsine oht, et õppeaasta avaaktusele ilmub ta mullaste küünealuste ja põdrakärbseid täis juustega, arvutikoti asemel käevangus korv puravikega.

Kaksikud

Kaksikutest õpetaja ootab peagi algavat kooliaastat suure õhinaga. Ta on saanud suvel piisavalt puhata ning on uuteks väljakutseteks valmis. Tema töökavad on värskendatud, õppematerjalid valmis, tunnikontrollid lauanurgale prinditud ning nüüd on ta igati valmis härjal sarvist haarama. Aasta eesmärgiks on ta endale seadnud, et ei peaks ühelegi õpilasele negatiivset hinnet panema.

Vähk

Vähist õpetaja pakatab suve jooksul kogutud energiast ning on valmis innukalt haridusseemet külvama. Ta pakub end peaaegu iga koolis tegutseva töörühma juhiks ning algatab lugematul arvul uusi arendustegevusi. Kooli juhtkonnale teeb ta nõudlikul toonil mitu ettepanekut päevas, mistõttu direktor viimasel ajal võpatama kipub, kui tema kabineti uksele koputatakse, ning püüab teda koridorides vältida.  

Lõvi

Lõvist õpetaja on eitamisfaasis ega ole valmis tunnistama, et asub juba paari päeva pärast pindala valemi ja ainsuse kolmanda pöörde kallale. Seinakalendril keeldub ta ikka veel juulikuud augustiks keeramast. Ignoreerides järjest jahedamaks muutuvat ilma, jalutab ta ringi rannaplätudes, nõuab turul jonnakalt karulauku ja uurib, kas maasikad hakkavad juba valmis saama.

Neitsi

Neitsist õpetaja proovib viimastest puhkusepäevadest võtta veel, mis võtta annab. Kuna palk on juba ammuilma lustimise peale ära kulunud, kougib ta salaja küüneviili abil lapse hoiupõrsast münte (ainult laenuks, muidugi mõista) ning nurub vanematelt ja lähisugulastelt varasemat sünnipäevakingitust, et saaks veel Jurmalassegi põigata. 

Kaalud

Kaaludest õpetaja vaim on algavaks õppeaastaks igati valmis. Juba poolest juulist on ta tööle kibelenud ning leevendanud igatsust eratundide andmise ning suvelaagrites töötamisega. Ta on õhinal valmis võtma enda kanda kooli sügislaada, maailmakoristuspäeva, muusikapäeva ja lastevanemate üldkoosoleku korraldamise ning proovib kunstiõpetajalt napsata ära ka võimalust juhtida kooli kaunistamist jõuludeks. 

Skorpion

Skorpionist õpetaja näeb kurja vaeva, et end tagasi töölainele viia. Suur osa katsetest tõusta voodist enne lõunat on seni liiva jooksnud. Esimene õpetajate koosolek väsitas ta sedavõrd ära, et ta toibus sellest tervelt kaks päeva. Aklimatiseerumiseks vaatab ta eelmise aasta koolipilte, püüdes oma klassi õpilaste ja kolleegide nimesid meelde tuletada. 

Ambur

Amburist õpetaja ei suuda algavat kooliaastat kuidagi ära oodata. Ta on terve suve loonud värskeid õppematerjale, planeerinud klassiüritusi vähemalt kaheks järgnevaks aastaks ette ning muidugi broneerinud bussi järgmise kevade väljasõiduks. Kuna kõik vajalikud tööd said juba juuli keskpaigaks tehtud, on ta praegu ametis õpilastele sünnipäeva- ja jõulukaartide meisterdamisega. 

Illustratsioonid: Anakonda Lembelill


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!