Arvamusfestival kui vandenõu

18. aug. 2023 Raivo Juurak toimetaja - 2 Kommentaari
Raivo Juurak.

Seekordne Paide arvamusfestival oli tõeline üllatus. Sain teada, et kogu üritus on tegelikult vandenõu. Sest miks oli vaja üle kümne tuhande inimese Paidesse kokku koguda? Kas mitte selleks, et valitsus saaks samal ajal Tallinnas ja Tartus ilma segajateta omatahtsi toimetada? Miks anti sissepääsu juures kõigile käepael? Muidugi selleks, et paela sisse peidetud kiibi abil inimeste meelsust kontrollida ja „valede“ arvamustega külastajad festivalilt kõrvaldada. Festivalil öeldi kogemata korduvalt välja, et korraldajad on osa inimesi arutelugruppidesse ise kohale kutsunud. Muidugi selleks, et aruteludes oleksid ülekaalus need, kes arvavad nii, nagu peab. Paide eelmine linnapea Eimar Veldre oli inimeste arvamuste totaalse kontrollimise vastu ja kaotas töökoha. 

Paides kuulsin ka hiinlaste suurest vandenõust. Ma märkasin ka ise, et tänavune kevad oli Eestis erakordselt kuiv, ja seda ajal, mil mujal Euroopas uputas. See kuivus tundus kahtlane. Kõik märkasid ka, et mida päev edasi, seda halvemini suutsid meie meteoroloogid ilma ennustada. Keegi lõi neil kogu aeg kaardid segi.

Arutasime Paides seda asja meediaekspert Diana Poudeliga. Ta tippis veebi „hiina kliimateadlased“ ja sai vastuseks „Yang Chen“. See Pekingi tehnikaülikooli professor on juba 20 aastat pilvede hajutamist uurinud. Kuna Hiina lennukid lendavad üle Eesti, on loogiline, et nad siin ühtlasi pilvi hajutavad, et meie põllud ära kuivaksid ja hiinlased saaksid meie rikutud põllud odavalt ära osta või rendile võtta. Nad on juba mitmel maal endale põlde ostnud ja rentinud, et seal riisi ja nisu kasvatada. Kui nad Eestis riisi kasvatama hakkavad, korraldab professor Chen Eesti kohale muidugi pilvede kuhjumise ja põldude niisutamise.

Ja veel! Sain Paides teada, et eesti rahva arv hakkab kiiresti kahanema, sest praegune valitsus tahab seda, ehkki avalikkusele väidab muud. Me ju teame, et valitsus on peretoetuste vastu ega luba lasteta naisi uurida ega aidata. Õppejõud, kes seda siiski teeb, vallandatakse. Selles on süsteemi!

Vaat selliseid mõtteid kuulsin seekord arvamusfestivalil. Tekitab kõhedust?! Hoolimata sellest, et kuulsin neid mõttekäike vandenõuteooriate analüüsimise rühmas ja pärast seda ka vandenõuteooriate väljamõtlemise maailmameistrivõistlustel. Kõige hirmutavam on see, et meie võistkond sai nendel võistlustel Hiina kliimavandenõu „avastamise“ eest lipsti esikoha ja maailmameistri diplomi. 

Inimesi on ikka väga lihtne lollitada!


2 arvamust teemale “Arvamusfestival kui vandenõu”

  1. Peep Leppik ütleb:

    Kas ajakirjanik ironiseerib või…

    Esimene arvamusfestival aastate eest oli ehtne, lõppedes nn Ilvese jääkambri protsessiga! Võimuinimesed ja poliitikud mõistsid kohe, et selline üritus tuleb VÕTTA KONTROLLI ALLA! Teisiti on raske seletada, miks viimasel viiel aastal on 2 korda tagasi lükatud ettepanek – arutada ja tuua välja meie gümnaasiumilõpetajate arukuse (IQ) olulise languse PÕHJUSED viimastel aastakümnetel…

    Tobukesi ei tohiks lubada ju võimu ja kunstaru juurde! Paratamatult tuleks arutelus välja ka see, kes on need asjamehed, kes meie rahvast “lollide maale” juhivad. Nii veeretamegi arvamusliidritega (?) edasi teaduskauget ILUJUTTU, mis kuhugi ei vii!

  2. Viktor Välk ütleb:

    Raivo Juurak ei eksi, kui arvab, et Paide arvamusfestival on tegelikult vandenõu. Vandenõu ausa ja avaliku arvamuse esitamise võimaluse vastu.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!