E-hariduse liikumisprogramm koolieelses lasteasutuses

18. aug. 2023 E-haridus - Kommenteeri artiklit

Vähene liikumine, ülekaalulisus ja vaimsed probleemid on levinud kogu Eesti ühiskonnas, sest juba eelkoolieas pööratakse aktiivsele liikumisele järjest vähem tähelepanu. E-haridus soovib oma programmiga innustada õpetajaid, lastevanemaid ja kogukondi aktiivsemalt liikuma, et parandada laste tervist ja vaimset tasakaalu, sest vaid ise eeskujuks olles on võimalik lapsi kaasata. Teadaolevalt ei mõjuta liikumine ainult tervisenäitajaid, vaid suurendab suurel määral ka psühholoogilist heaolu ja parandab keskendumisvõimet.

E-haridus väärtustab head tervist ja tervislikke eluviise ning just selleks on loodud E-hariduse liikumisprogramm, mis võimaldab muuta laste päevad lasteasutuses aktiivsemaks ka liikumisõpetaja puudumisel. Videoõpetused koos mänguliste ideedega annavad võimaluse viia liikumistegevust läbi kogu lasteasutuse personalil, kulutamata selle planeerimiseks aega ja ressurssi.

Programm jagab rühmaõpetajatele ideid, kuidas korraldada liikumistegevusi, kuid nutikaid ideid jagub ka liikumisõpetajatele. Igal nädalal lisatakse keskkonda üks uus sõimerühma ja aiarühma õppevideo, mille abil saab liikumistegevust juhendada kogu maja personal. Programm on eesti keeles ning hoiab kokku koolituskulusid.

Rohkem infot https://e-haridus.ee/.

Üheskoos tervemate laste ja tuleviku nimel!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!